Preben R Larsen
LandDanmark
KlubRoskilde Skakklub
Elo
Elo1841
Snit2030
%-score39%
K-faktor20
WE2.57
Ny elo1860
Rating
Rating1802
Snit2017
%-score39%
WE2.35
Ny rating1837
#ModstanderEloRatingPoEWeDWe
1Sandi Stojanovski2277226000.080.05
2Vincenzo Adinolfi2108(2108)½0.180.14
3Christian Harstad1979(1979)00.310.27
4Samuel Oltzen1914191410.40.35
5Thomas Nielsen1916186210.40.42
6Henrik Andreasen2189218900.110.09
7Mogens Moe2185216900.120.1
8Svend Steenstrup1916190800.40.36
9David Christophersen1788176210.570.56
203020173.52.572.34
  • Sandi Stojanovski, Preben R Larsen

  • Preben R Larsen

  • Christian Harstad, Preben R Larsen

  • Thomas Nielsen, Preben R Larsen

  • Preben R Larsen, Henrik Andreasen

  • Mogens Moe, Preben R Larsen

  • Svend Steenstrup, Preben R Larsen

  • Preben R Larsen

  • David Christophersen, Preben R Larsen

 

Xtracon Chess Open
Large Open Tournament in Denmark
22 July - 30 July 2017

 

Sponsors of CCC

 

Copenhagen Chess Federation
www.ksu.dk 

 

Danish Chess Federation
www.skak.dk

 

Dansk Skak Union's Støtteforening /
Support Organisation of DCF

Støt danske skakturneringer! 
Meld dig ind via link'et:
www.dsus.dk
 

BMS SKAK
www.bmsskak.dk

The Chess Club organizing CCC