Claus Pakmor
LandDanmark
KlubSkakforeningen ØBRO
Elo
Elo1992
Snit2062
%-score56%
K-faktor20
WE3.84
Ny elo2015
Rating
Rating1937
Snit2022
%-score56%
WE3.75
Ny rating1975
#ModstanderEloRatingPoEWeDWe
1Nicolai Getz2378(2378)00.090.06
2Bjarke Rosenborg Winther1784170710.770.79
3Ritvars Reimanis2302(2302)00.140.1
4Casper Yukun Liu1803170710.750.79
5Nicolai Brondt Pedersen2213223500.220.15
6Nicolai Kistrup2185208900.250.3
7Nienke van den Brink1756166010.80.83
8Ulrik Larsen1938192410.580.52
9Peter Thorsbro2195219310.240.19
2062202253.843.73
  • Claus Pakmor, Nicolai Getz

  • Bjarke Rosenborg Winther, Claus Pakmor

  • Claus Pakmor, Ritvars Reimanis

  • Casper Yukun Liu, Claus Pakmor

  • Claus Pakmor

  • Claus Pakmor, Nicolai Kvist Brondt Pedersen

  • Nicolai Kistrup, Claus Pakmor

  • Claus Pakmor, Nienke van den Brink

  • Claus Pakmor

  • Claus Pakmor, Peter Thorsbro

 

Xtracon Chess Open
Large Open Tournament in Denmark
22 July - 30 July 2017

 

Sponsors of CCC

 

Copenhagen Chess Federation
www.ksu.dk 

 

Danish Chess Federation
www.skak.dk

 

Dansk Skak Union's Støtteforening /
Support Organisation of DCF

Støt danske skakturneringer! 
Meld dig ind via link'et:
www.dsus.dk
 

BMS SKAK
www.bmsskak.dk

The Chess Club organizing CCC