Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.
2, række, gruppe 11234567PoMPPl
1Valby 2
2
3
4
5
6
7
8
31½104
2Jernbanen 1
1
8
3
4
5
6
7
21½66
3Frederiksberg 4
7
1
2
8
4
5
6
37½123
4Musik 1
6
7
1
2
3
8
5
39½91
5Amager 2
8
6
7
1
2
3
4
11½18
6AS04 2
4
5
8
7
1
2
3
38112
7Brønshøj 4
3
4
5
6
8
1
2
2027
8ØBRO 3
5
2
6
3
7
4
1
24½55
2, række, gruppe 1MusAS0FreValØBRJerBrøAmaPoMPRSFS
1Musik 1 4839½9171436,05
2AS04 24 66763811176640,87
3Frederiksberg 4 5737½12173538,17
4Valby 2 3531½10158527,85
5ØBRO 323 4524½5158228,34
6Jernbanen 10254 5421½6149119,67
7Brønshøj 4½1333 8202154824,92
8Amager 2½2140 11½111578,13

Valby 2

Torsdag kl. 19

Holdleder
Stig Syndergaard
22716255
stig.syndergaard@gmail.com
1. Henri Jensen1781 
2. Erling Nilsson17601907
3. Jørgen Lethan1712 
4.Kian Pedersen1641 
5.Stig Syndergaard1633 
6.Martin Graugaard Larsen1371 
7. Martin Skovsø Nielsen15591758
8. Benny Bjertrup1527 
Snit16231832
 Jernbanen 1

Tirsdag 19:00

Holdleder
Stig Frandsen
46134016
aura@mail.dk
1. Stig Frandsen18641977
2. Robert d"Hermilly1763 
3. Kaj Refsgaard15951767
4.Jesper Stenaae1563 
5. Bent Løjengård Andersen1455 
6.Odd Magne Stuberg1392 
7. Per Hvilsom1178 
8.Erik Togeby1134 
Snit14931872
 
Frederiksberg 4

Onsdag 19:30

Holdleder
Frank Dybdahl
61 28 28 65
info@dand.dk
1. Frode Benedikt Nielsen18932003
2. Erik Jon Thomsen18131908
3. John Laurids Hansen17541830
4.Niels Schnegelsberg17531919
5. Frank Dybdahl1748 
6.Torben Kjærgaard Høj16971799
7. Silas Lorenzen1642 
8. Søren Otto Hansen15761676
Snit17341855
 Musik 1

Tirsdag 19.00

Holdleder
Hans Mathiasen
32 58 05 85
hans.mathiasen@post.tele.dk
1. Bo Brandstrup19672022
2. Flemming Windekilde18231799
3.Lars Linderod1735 
4. Peter Nybo Rasmussen1714 
5. Jørgen Monrad1708 
6. Henrik Lilleholt Smidt1674 
7. Jan Falkencrone1593 
8.Sune Brogård1570 
Snit17231910
 
Amager 2

Tirsdag 19

Holdleder
Jens Gade
32 59 99 49
jens.gade@atina.dk
1.Mark Philip Trønning1416 
2. John Michael Svensson14721676
3. Benny Hansen14071657
4. Jens Gade12351540
5.Charni Herup14421667
6. Johnny Sørensen1244 
7.Peder Kinch1228 
8.Michael Kim Dupont1159 
Snit13251635
 AS04 2

Mandag 19:00

Holdleder
Bjarne Meldgaard Henriksen
60683974
brhamses@gmail.dk
1. Erik Sværke Hansen19301968
2. Anders Sønderby18881925
3.Rolf Stig Hansen17541914
4. Michael Mikkelsen1735 
5. Bjarne Meldgaard Henriksen16841830
6.Carsten Randløv1707 
7.Jørgen Holmstrøm Nielsen16161731
8. Jesper Aae1735 
Snit17561873
 
Brønshøj 4

Torsdag 19.00

Holdleder
Jan Mouritsen
3059 6766
jmouritsen@mail.dk
1. Ole Illum Truelsen17611930
2. Jan Mouritsen16591789
3. Peter Boding1627 
4. Emil Koldill16241770
5.Christian Steen Henriksen16121829
6. Ken Nørtoft Sørensen1536 
7.Aksel Mortensgaard1322 
8.Bo V. Pedersen1336 
Snit15591829
 ØBRO 3

Mandag 19.00

Holdleder
Ted Sandbech
20103703
ted@adslhome.dk
1.Lars-Emil Woetmann Nielsen17861874
2.Jens Emborg1688 
3. Claus E. Mikkelsen15901718
4. Niels Erik K. Rasmussen1584 
5.Johann Stanislaus15911765
6.Mathias Torp-Hansen15251807
7.Camilla Reland1402 
8.Hjalte Henningsson Skov1158 
Snit15401791