Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.
Juniorrækken123456789PoMPPl
1Caissa 1
10
2
3
9
8
6
5
4
 1367
2Allerød Lions 1
9
1
10
6
5
4
3
8
7
21½124
3Præstø Knights
8
9
1
10
11
5
2
6
4
13½56
4Brønshøj 5
7
8
9
5
6
2
10
1
3
24133
5BMS Tigers 1
6
7
8
4
2
3
1
9
11
30171
6Øbro Poachers
5
10
7
2
4
1
8
3
9
27½152
7Allerød Lions 2
4
5
6
8
12
12
 
11
2
8510
8Odysseus 4
3
4
5
7
1
9
6
2
10
1995
9BMS Tigers 2
2
3
4
1
10
8
11
5
6
1168
10TSFs seje springere
1
6
2
3
9
11
4
 
8
211
11Odysseus 5   
12
3
10
9
7
5
1059
12TSFs seje springere 2   
11
7
7
   2112

Caissa 1
Atheneskolen, Rosenkæret 22c
Tirsdag 17-20

Holdleder
Helge Neesgård
44 471144
caissa.2010@yahoo.dk
1.Albert Emil Lyng Petersen1139 
2.Rasmus Munch Andersen1000 
3.Oliver Østergård1000 
4.Anton Stockmarr1000 
Snit1034
 Allerød Lions 1

Mandag

Holdleder
Lars Hallgren
1.Michael S. Petersen1000 
2.David Csilliag1000 
3.Bastian Preisel1000 
4.Elias Sand Bjerregaard1000 
Snit1000
 
Præstø Knights

Mandag

Holdleder
Morten F. Jensen
25854720
elvis.mfj@gmail.com
1.Markus Ellingsgaard1064 
2.David Xinlong Lin1054 
3.Mark Stenberg Christensen1043 
4.Sebastian Larsen1009 
Snit1042
 Brønshøj 5
Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj
Torsdag 19.00

Holdleder
Asger Paaske
21240076
asgerpaaske@live.dk
1.Hans Jørgen Hansen1077 
2.Andreas Skriver Olsen1023 
3.Louis Bjerrum Christiansen1000 
4.Daniel Larsen1000 
Snit1025
 
BMS Tigers 1
Tapeten
Magleparken 5, 1
2750Ballerup
Mandag 18.00

Holdleder
Poul Munk
61552822
munk2760@youmail.dk
1.Benjamin Braüner13471520
2.Nicolai Kistrup1114 
3.Thomas Hjorth Engstrøm1059 
4.Victor Koch-Müller1075 
Snit11481520
 Øbro Poachers

Mandag

Holdleder
Martin Reib Petersen
20741705
martin_reib_petersen@hotmail.com
1.Samuel Bruun Gullach1000 
2.Villads Ussing Bojesen1000 
3.Sanschiro Kræmmer1000 
4.Kischieciro Kræmmer1000 
Snit1000
 
Allerød Lions 2

Mandag

Holdleder
Lars Hallgren
1.Lucas Terreni1000 
2.Peter Emil Kudsk Jensen1005 
3.Simon Schmidt-Petersen1000 
4.Asbjørn Klitgaard1000 
Snit1001
 Odysseus 4
Frødings Alle 8A, 2860 Søborg
Torsdag 19.00

Holdleder
Michael Marshall
20 77 96 02
mom379@hotmail.com
1.Charlotte Helsen Neerdal1066 
2.Linnea Holmboe Borregaard1079 
2. Peter Birk Petersen21392179
3.Katinka Holmboe Borregaard1062 
4.Rasmus Joensen Follin1056 
Snit12802179
 
BMS Tigers 2
Tapeten
Magleparken 5, 1
2750 Ballerup
Mandag 18.00

Holdleder
Poul Munk
61552822
munk2760@youmail.dk
1.Martin Jessen1055 
2.Daniel Lamberth1021 
3.Oscar Koch-Müller1000 
4.Daniel Uweis1000 
Snit1019
 TSFs seje springere
Gadehaveskolen
Gadehavegårdsvej 1
Kantinen
2630 Tåstrup
Mandag

Holdleder
Jan Mose Nielsen
22186120
jan_mose@hotmail.com
1.Victor Birk Wandahl1095 
2.Alexander Jensen1000 
3.Elias Aggergaard Larsen1000 
4.Arman Rahim1000 
Snit1023
 
Odysseus 5
Frødings Alle 8A, 2860 Søborg
Torsdag 19.00

Holdleder
Michael Marshall
20 77 96 02
mom379@hotmail.com
1.Alexander Fadhil1000 
2.Joachim Duschek1000 
3.Asger Wulf1000 
4.Simon Andreasen1043 
Snit1010
 TSFs seje springere 2
Gadehaveskolen
Gadehavegårdsvej 1, Kantinen
2630 Tåstrup
Mandag

Holdleder
Jan Mose Nielsen
22186120
jan_mose@hotmail.com
1.Markus Hannberg1000 
2.Adam Steiness1000 
3.Vladimir Kloster Andersen1000 
4.Rasmus Semey1000 
Snit1000