Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.
3. række1234567PoMPPl
1ØBRO 4
2
3
4
5
6
7
8
 
36½121
2Valby 3
1
8
 
3
4
5
6
7
2982-3
3Hvidovre 2
7
1
2
8
 
4
5
6
2244
4Brøndby 2
6
7
1
2
3
8
 
5
17½45
5Ishøj 1
8
 
6
7
1
2
3
4
1727
6Taastrup 3
4
5
8
 
7
1
2
3
1746
7Amager 2
3
4
5
6
8
 
1
2
2982-3
8Oversidder
5
 
2
 
6
 
3
 
7
 
4
 
1
 
008
3. rækkeØBRValAmaHviBrøTaaIshOvePoMPRSFS
1ØBRO 4 65836½12151732,07
2-3Valby 3 5656298152532,75
2-3Amager 223 66298141128,44
4Hvidovre 232 36224130221,61
5Brøndby 2½325 17½4130920,17
6Taastrup 30 5174113812,01
7Ishøj 12223 172132820,95
8Oversidder 1 0000,00

ØBRO 4
Rosenvængets Allé 31, kld.
2100 København Ø
Mandag 18.30

Holdleder
Martin Reib Petersen
20741705
martin_reib_petersen@hotmail.com
1.Martin Reib Petersen18851969
2.Christian Sylvester Christensen19652042
3.Holger Rønnow Lodahl18131935
4.Morten Renneberg1431 
5.Hjalte Skov Henningsson15351775
6.Samuel Peter Heine May1300 
6. Jesper Friis18281943
7.Gabriel Gyaljen1128 
8.Michael Rosborg Germer1043 
Snit15471932
 Valby 3
Høffdingsvej 10, 2500 Valby
Torsdag kl.19

Holdleder
Jørgen Roed
30611445
roed@ishoejby.dk
1.Niels Wikman1630 
2.Martin Skovsø Nielsen16181745
3.Tobias Jakobsen1565 
4.Jørgen Roed15391692
5.Stig Syndergaard1530 
6.Peter Henriksen1459 
7.Hans Forchhammer1398 
8.Benny Bjertrup1372 
Snit15131718
 
Hvidovre 2
Hvidovre Skakklub
Bibliotekvej 60 A
2650 Hvidovre
Tirsdag 19.00

Holdleder
Jørn Brandt
40 38 92 50
kj@kjbrandt.dk
1.Jørn Brandt1411 
2.Steen Andersen1401 
3.Erkan Bayhan1323 
4.Jakob Lundborg1274 
5.Arshak Ikilikian1312 
6.Erik Friberg Hansen12581535
7.Børge Bengtsen1194 
8.Michell Daniel Szücs1200 
Snit12961535
 Brøndby 2
Møllesalen
Brøndby Møllevej 25
2605 Brøndby
Mandag 19:30

Holdleder
Leif Marcussen
43543101
leif@brondbyskak.dk
1.Leif Marcussen1653 
2.Bruno Clematide1369 
3.Jens Grum-Schwensen1300 
4.Henry Kilian1292 
5.Benny Bent Bengtson1235 
6.Karl Erik Kristensen1183 
7.Henning Elgaard Krogh1145 
8.Morten Sigvart Dyremose1135 
Snit1289
 
Ishøj 1
FORENINGSHUSET Vejlebrovej 45 B - indkørsel på parkeringspladsen ved CPH West (handelsskolen), 2635 Ishøj
Mandag 19.30

Holdleder
Niels Munch
43 73 27 30
nielsmunch1@gmail.com
1.Kim René Palmus1642 
2.Eskild Christoffersen1573 
3.Jens Feldskov1424 
4.Arne Rasmussen1432 
5.Kim Jørgensen1213 
6.Niels Munch1248 
7.Ole Mathiesen1204 
8.Flemming Rasmussen1113 
Snit1356
 Taastrup 3
Taastrup Medborgerhus
Taastrup Hovedgade 71
2630 Taastrup
Torsdag 19.00

Holdleder
Peter Meldal
43523207
lpmeldal@hotmail.com
1.Jørn Lindgaard14241665
2.Ole Bang Madsen1367 
3.Ole Pedersen1324 
4.Peter Meldal12201536
5.Mikkel Drygaard1197 
6.Flemming Wadtland10611597
7.Jørgen Holm Hansen1005 
8.Peter Langgaard Pedersen1000 
Snit11991599
 
Amager 2
Idræts- og Kulturhuset i Holmbladsgade
Holmbladsgade 71
2300 København S


Tirsdag 19.00

Holdleder
Jens Gade
29 89 99 49
jens.gade@atina.dk
1.Kim Larsen16181777
2.Ulrik Jejlskov Larsen15911755
3.John Michael Svensson14091669
4.Mark Philip Trønning1439 
5.Benny Hansen14321666
6.Jens Gade12921507
7.Johnny Sørensen1233 
8.Peder Kinch1204 
Snit14021674
 Oversidder 1



Holdleder