Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.
2. række, gruppe 21234567PoMPPl
1Damhus 3
2
3
4
5
6
7
8
20½16
2Brøndby 1
1
8
3
4
5
6
7
38½112
3Jernbanen 1
7
1
2
8
4
5
6
21½65
4Valby 2
6
7
1
2
3
8
5
3484
5K41 4
8
6
7
1
2
3
4
37½113
6Frederiksberg 5
4
5
8
7
1
2
3
13½38
7Hvidovre 1
3
4
5
6
8
1
2
42½141
8Posten 1
5
2
6
3
7
4
1
1627
2. række, gruppe 2HviBrøK41ValJerDamPosFrePoMPRSFS
1Hvidovre 1 666742½14168136,85
2Brøndby 1 465838½11167937,46
3K41 44 57737½11171439,42
4Valby 223 668348170939,34
5Jernbanen 12½12 521½6148019,61
6Damhus 3223 420½1152823,87
7Posten 1½3124 4162140115,26
8Frederiksberg 510½04 13½3131712,19

Damhus 3
Foreningshuset, Højnæsvej 63, 2610 Rødovre
Tirsdag 19:30

Holdleder
Ernst Mader Hansen
44 94 64 59
mader@mbox301.get2net.dk
1.Peter Sumberg1605 
2.Sten Bauers1542 
3.Poul Busk Sørensen1536 
4.Ernst Mader Hansen1594 
5.Bjørn Enemark1510 
6.Bjarne Røhder1478 
7.Franz Henriksen1443 
8.Jens Carl Hviid14091619
Snit15141619
 Brøndby 1
Møllesalen
Brøndby Møllevej 25
2605 Brøndby
Mandag 19:30

Holdleder
Jakob Nielsen
43631010
jakob@brondbyskak.dk
1.Jacob Nielsen19252065
2.Palle Bent Andersen1874 
3.Johnny Borup16971886
4.H. J. Nielsen1645 
5.Michael Skelbæk1599 
6.Henning Holst1589 
7.Jan-Ole Johannesen1568 
8.Søren Klintsø1435 
Snit16661975
 
Jernbanen 1
Jernbanens Skakklub
Ellebjerg S-station, gavlen i den nedlagte station
København SV
Tirsdag 19:00

Holdleder
Stig Frandsen
46134016
aura@mail.dk
1.Stig Frandsen19432000
2.Robert d'Hermilly1801 
3.Jesper Stenaae1545 
4.Kaj Refsgaard14821738
5.Bent Løjengård Andersen1475 
6.Odd Magnar Stuberg13861635
7.Mikkel Marx Remeczky1272 
8.Nicolas Marx Stenaae1209 
Snit15141791
 Valby 2
Høffdingsvej 10, 2500 Valby
Torsdag kl.19

Holdleder
Erling Christiansen
33237945
formand@valbyskakklub.dk
1.Steen Guldager Pedersen18251956
2.Erling Nilsson17921916
3.Henrik Egede Rasmussen1785 
4.Alex Mehr Hansen17771914
5.Kian Pedersen1753 
6.Erling Molbæk Christiansen17631955
6. Jakob Aabling-Thomsen22462276
7.Henri Jensen1762 
8.Jørgen Lethan1574 
Snit18082003
 
K41 4
Mellemtoftevej 11
2500 Valby
Tirsdag 19:00

Holdleder
Ole Gjelstrup
40314446
kasserer@k41.dk
1.Daniel Kokholm18551915
2.Henning B. Sørensen18301903
2.Morten Reinert Hebsgaard1000 
3.Jan Løfberg17611933
4.Mogens Bengtsson1794 
5.Johan Ibsen16811850
6.Lars Poulsen1631 
7.Peter Hallberg1602 
8.Søren Skovsø Nielsen16011727
Snit16391865
 Frederiksberg 5
Nordre Fasanvej 81, 2000 Frederiksberg
Onsdag 19:30

Holdleder
Per Hattens
33228055
aljph1909@hotmail.com
1.Henri Tolba1505 
2.Michael Vedsø1469 
3.Lars Skovle1401 
4.Rolf Ejlertsen1354 
5.Poul Jakobsen1256 
6.Leif Eriksen1217 
7.Holger Borum1202 
8.Per Hattens1117 
Snit1315
 
Hvidovre 1
Hvidovre Skakklub
Bibliotekvej 60 A
2650 Hvidovre
Tirsdag 19.00

Holdleder
Svend Sejersen
31 47 44 10
svendsejersen@gmail.com
1.Børge Hjerrild Nielsen19352031
2.Esben Wilson Bruun18881974
3.Arne Walther Larsen17631845
4.Bent O. Pedersen17151859
5.Svend Sejersen16561859
6.Palle Halkier Jørgensen1609 
7.Mohammed Zewain1557 
8.Jens Westergaard Madsen1462 
Snit16981913
 Posten 1
Bernstorffsgade 38A gennem porten opgang 6A, 2. sal 1577 København V.
Mandag 19,00

Holdleder
Egon Madsen
43738950 21240705
negonm@ishoejby.dk
1.Kim Michael Pedersen1554 
2.Jan Højer1353 
3.Niels Egon Madsen1494 
4.Jens Christian Olsen1592 
5.Bjarne Alstrup1554 
6.Rasmus Blædel Larsen1418 
7.Benny Thorsen1286 
8.Axel Kraft1350 
Snit1450