Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.
Juniorrække Sjælland123456789PoMPPl
1Amager 3
2
5
11
4
7
10
16
9
13
12516
2BMS Tigers 1
1
6
15
8
12
9
14
17
5
23½132
3Brønshøj 5
4
12
5
7
9
14
18
11
6
16812
4Hillerød Juniors
3
7
18
1
13
11
5
10
19
1889
5Køge Skak Skole 1
6
1
3
18
8
17
4
7
2
20105-6
6BroBizz 1
5
2
17
12
15
8
9
14
3
30171
7Roskilde JuniorSkak
8
4
9
3
1
16
12
5
10
18108
8Black Knights 2
7
11
10
2
5
6
17
13
16
17½910
9Taastrup 4
10
14
7
17
3
2
6
1
11
20105-6
10BroBizz 3
9
13
8
16
18
1
11
4
7
11417
11BMS Tigers 2
12
8
1
13
14
4
10
3
9
17911
12Black Knights 1
11
3
14
6
2
15
7
16
17
22½133-4
13Amager 4
14
10
16
11
4
18
19
8
1
10½318
14GSF-Caïssa 3
13
9
12
15
11
3
2
6
18
19½107
15Jyderup 1
16
17
2
14
6
12
   13½515
16Køge Skak Skole 2
15
18
13
10
17
7
1
12
8
15½613
17BroBizz 2
18
15
6
9
16
5
8
2
12
22½133-4
18Mix 1
17
16
4
5
10
13
3
19
14
13½914
19Mix 2      
13
18
4
½019

Amager 3
Idræts- og Kulturhallen Prismen
Holmbladsgade 71
2300 København S
Tirsdag 19.00

Holdleder
Sven Løntoft
50413908
sven@skoleskak.dk
1.Ivan Ichtchenko1000 
2.Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs1000 
3.Thor Espenhain Sterregaard1000 
4.Ingrid Elmer Nielsen-Refs1002 
Snit1000
 BMS Tigers 1
Tapeten, Magleparken 5, 2750 Ballerup
Mandag 10.00

Holdleder
Poul Munk

munk2760@youmail.dk
1.Christian Vikkelsø1129 
2.Daniel Stefirta1074 
Snit1101
 
Brønshøj 5
Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj
Torsdag 19:00

Holdleder
Asger Paaske
2124 0076
asgerpaaske@live.dk
1.Louis Bjerrum Christiansen1354 
2.Mark Larsen1122 
3.Kalle Sommer1000 
4.Philip Leth Chenevez1000 
Snit1119
 Hillerød Juniors

Mandag 10.00

Holdleder
Laurids Paulsen
41373779
lauridspaulsen@it.dk
1.Micki Aron Christoffersen1000 
2.Afan Jahic1000 
3.Alex Grønbech Bjørnbak1000 
4.Alexander Kieffer1000 
Snit1000
 
Køge Skak Skole 1
Asgård Skole, Norsvej 2 4600 Køge

(Adresse for stævne 2, den 3. Januar: Køge Private Realskole
Ølbycenter 50
4600 Køge)
Mandag 10.00

Holdleder
Peter Stuhr
1.Gustav Stolberg-Larsen1000 
2.Sander Stage-Steffensen1041 
3.Theo Stage-Steffensen1000 
4.Ida Møller Christiansen1000 
Snit1010
 BroBizz 1

Mandag 10.00

Holdleder
Thore N. Jensen
26180906
thorenjensen@gmail.com
1.Sanschiro Kræmmer1274 
Snit1274
 
Roskilde JuniorSkak

Mandag 10.00

Holdleder
Jens Bo Hansen
24 68 18 12.
jeboha@dsb.dk
1.Olav Erstad Jørgensen1182 
2.Asbjørn Heshe1087 
3.Andrea Bækgård Andersen1000 
4.Sarah Bækgård Andersen1000 
Snit1067
 Black Knights 2

Mandag 10.00

Holdleder
Morten F. Jensen

elvis.mfj@gmail.com
1.Justin Widebæk Jensen1012 
2.Villiam Vestergaard1183 
3.Hakun Vestergaard1117 
4.Magnus Kehl Andersen1009 
Snit1080
 
Taastrup 4
Taastrup Medborgerhus
Taastrup Hovedgade 71
DK-2630 Taastrup
Mandag 1000

Holdleder
Jan Mose Nielsen
22186120
jan_mose@hotmail.com
1.Mads Falkenberg1136 
2.Kasper Løth Mikkelsen1092 
3.Vladimir Kloster Andersen1032 
4.Elias Aggergaard Larsen1039 
Snit1074
 BroBizz 3

Mandag 10:00

Holdleder
Thore N. Jensen
26180906
thorenjensen@gmail.com
1.Zilas Jørgensen1000 
2.Leo Leyang Dyrkjøb1000 
3. Dragan Krebs1000 
4.Noah Wahlgreen1000 
Snit1000
 
BMS Tigers 2
Tapeten, Magleparken 5, 2750 Ballerup
Mandag 10.00

Holdleder
Poul Munk

munk2760@youmail.dk
1.Benedicte Kistrup1000 
2.Artur Stefirta1002 
3.Oliver Watts1000 
4.Signe Nielsen1000 
Snit1000
 Black Knights 1

Mandag 10.00

Holdleder
Morten F. Jensen

elvis.mfj@gmail.com
1.Oscar Koch-Müller12371289
2.David Xinlong Lin1259 
3.Victor Koch-Müller12021460
4.Mark Stenberg Christensen1092 
Snit11971374
 
Amager 4
Idræts- og Kulturhallen Prismen
Holmbladsgade 71
2300 København S
Tirsdag 19.00

Holdleder
Sven Løntoft
50413908
sven@skoleskak.dk
1.Benjamin B. Lassen1000 
2.Jonas van Meel1000 
3.Hagbard Sejner Juul Andersen1000 
4.Hans August Wessel1000 
Snit1000
 GSF-Caïssa 3

Mandag 10.00

Holdleder
Helge Neesgård Madsen
44471144
caissa.2010@yahoo.dk
1.Silas Høyerup11421514
2.Tobias Brødsgaard1112 
3.Alexander Trier1061 
4.Sebastian Brødsgaard1000 
Snit10781514
 
Jyderup 1

Mandag 10.00

Holdleder
Brian Holm Nielsen
42 15 26 57
brianholm@mail-online.dk
1.Jonas Bürgel Sindal Nielsen15091569
2.William Ellegaard Christensen1152 
3.Marcus Juul Nielsen11291554
4.Lucas Bürgel Sindal Nielsen1000 
Snit11971561
 Køge Skak Skole 2
Asgård Skole, Norsvej 2 4600 Køge

(Adresse for stævne 2, den 3. Januar: Køge Private Realskole
Ølbycenter 50
4600 Køge)
Mandag 10:00

Holdleder
Jesper Pondal
27516761
jesperpondal@gmail.com
1.Emil Harpsoe Rasmussen1000 
2.Magnus Sidor1000 
3.Daniel Bang1000 
4.Rasmus Emil Ryder Tønnesen1000 
Snit1000
 
BroBizz 2

Mandag 10.00

Holdleder
Thore N. Jensen
26180906
thorenjensen@gmail.com
1.Kischieciro Kræmmer1203 
2.Nick Gholami1066 
3.Hannibal Valeur Jaques1000 
Snit1089
 Mix 1

Mandag 10:00

Holdleder

 
Mix 2

Mandag 10:00

Holdleder