Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.
2. række, gruppe 21234567PoMPPl
1Lyngby-Virum 2
2
3
4
5
6
7
8
28½105
2BMS 4
1
8
3
4
5
6
7
31½83
3GSF-Caïssa 1
7
1
2
8
4
5
6
36½112
4Hvidovre 3
6
7
1
2
3
8
5
1128
5Valby 2
8
6
7
1
2
3
4
42121
6Damhus 2
4
5
8
7
1
2
3
3184
7Taastrup 2
3
4
5
6
8
1
2
1707
8Amager 2
5
2
6
3
7
4
1
26½56
2. række, gruppe 2ValGSFBMSDamLynAmaTaaHviPoMPRSFS
1Valby 2 464774212173540,58
2GSF-Ca´ssa 14 65636½11172441,35
3BMS 42 4345831½8150831,13
4Damhus 2424 57318163934,00
5Lyngby-Virum 215 5728½10143425,43
6Amager 2134 626½5132013,32
7Taastrup 23332 3170149326,49
8Hvidovre 3½20115 112125911,70

Lyngby-Virum 2
DTU
Adgangskursus
Akademivej
Bygning 358
2800 Kgs. Lyngby
Onsdag 19.00

Holdleder
Hans Glavind Rasmussen
40528126
hansgrasmussen@hotmail.com
1.Hans Raahauge16011721
2.Henry Nissen15591641
3.Lars Kirstein Andersen1554 
4.Sebastian Lavallé1544 
5.Thomas Nygren Hansen15861807
6.Kim Foss14131700
7.John Hansen1402 
8.Hans Glavind Rasmussen13721759
Snit15031725
 BMS 4
Tapeten
Magleparken 5, 1 sal
2750 Ballerup

Tirsdag 19.00

Holdleder
Otto Larsen
44661395
otto@larsen.mail.dk
1.Jørgen Carstensen18901920
2.Anders Otto Larsen15861790
3.Henning Tornhøj Christensen16341712
4.Michael Andersen14811670
5.Albert Lyng Petersen14531532
6.Erling Rosenwanger1362 
7.Søren Hansen13711484
8.Simon Andreasen1252 
Snit15031684
 
GSF-Caïssa 1
Bagsværd Gamle Stationsbygning
Til Jernbanen 20
2880 Bagsværd
Tirsdag 18.30

Holdleder
Poul Erik Harders
28767575
peharders@webspeed.dk
1.Per Steenstrup19912031
2.Erik Poulsen19582047
3.Jan Flemming Jensen18621990
4.Henning Lauritsen18551993
5.Helge Neesgård-Madsen18291891
6.Allan Hansen1820 
7.Poul Erik Harders15341761
8.Alex Madsen14661569
Snit17891897
 Hvidovre 3
Strandmarkens Fritidscenter
Indgang B (i gården til venstre)Op ad trappen og til højre.
Hvidovre Enghavevej 2, 2650 Hvidovre
Tirsdag 19.00

Holdleder
Jørn Brandt
40389250
kj@kjbrandt.dk
1.Steen Andersen13591533
2.Michell Daniel Szucs13381559
3.Jørn Brandt13281543
4.Erik Friberg13301525
5.Vagn Jensen1295 
6.Peter Iversen1186 
7.Frederik Fernando Joensen1000 
8.Kenn Joensen1000 
Snit12291540
 
Valby 2
Høffdingsvej 10, 2500 Valby
Torsdag kl. 19

Holdleder
Kian Pedersen
81278419
livsnyderpedersen@hotmail.com
1.Kian Pedersen18691994
2.Alex Mehr Hansen18451956
3.Erling Molbæk Christiansen17301850
4.Knud Højgaard17041896
5.Stig Syndergaard16441888
6.Troels Frølich Larsen16351734
7.Hans Arne Christensen16371877
8.Erik Nielsen14571844
Snit16901879
 Damhus 2
Foreningshuset
Højnæsvej 63
2610 Rødovre
Tirsdag 19:30

Holdleder
Ernst M. Hansen
31 32 36 97
ernst@mader.dk
1.Nikolaj Benjamin O'hayv18111890
2.Tonny Carlsen17631839
3.Ole Lergren17451863
4.Ernst Mader Hansen15401661
5.Flemming R. Petersen1551 
6.Poul Busk Sørensen14831650
7.Gisli Hardarson15301694
8.Peter Sumberg14211636
Snit16051747
 
Taastrup 2
Taastrup Medborgerhus
Taastrup Hovedgade 71
DK-2630 Taastrup
Torsdag 1900

Holdleder
Peter Meldal
43523207
lpmeldal@hotmail.com
1.Svend Erik Andersen17421823
2.Mark Kirkebække16771749
3.Ebbe Strøm15971686
4.Bent Dalberg15951726
5.Tom B. Jensen14871632
6.Ole Bang Madsen14511622
7.Ole Pedersen13441538
8.Peter Meldal12681528
Snit15201663
 Amager 2
Idræts- og Kulturhallen Prismen
Holmbladsgade 71
2300 København S
Tirsdag 19.00

Holdleder
Jens Gade
2989 9949
jens.gade@atina.dk
1.Christian Skibsted Petersen15201794
2.John Michael Svensson12851674
3.Jens Gade13321586
4.Mark Philip Trønning13591617
5.Peder Kinch12691576
6.Peter Andersen13771535
7.Benny Hansen12651657
8.Johnny Sørensen12211575
Snit13281626