Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.
2. række, gruppe 11234567PoMPPl
1Posten 1
2
3
4
5
6
7
8
26½65
2Nørrebro 4
1
8
3
4
5
6
7
2357
3Brønshøj 4
7
1
2
8
4
5
6
3193-4
4Frederiksberg 4
6
7
1
2
3
8
5
3482
5Amager 1
8
6
7
1
2
3
4
36½131
6Damhus 3
4
5
8
7
1
2
3
1608
7ØBRO 4
3
4
5
6
8
1
2
3193-4
8Hvidovre 2
5
2
6
3
7
4
1
2566
2. række, gruppe 1AmaFreBrøØBRPosHviNørDamPoMPRSFS
1Amager 1 45556636½13164836,44
2Frederiksberg 44 43348160533,12
3-4Brønshøj 434 5319160137,95
3-4ØBRO 43 46319149123,22
5Posten 154 2426½6147023,59
6Hvidovre 236 3256146726,31
7Nørrebro 4145 235142921,41
8Damhus 3232 160144121,96

Posten 1
Bernstorffsgade 38A gennem porten i venstre side opg. 6A 2. sal 1577 København V.
Mandag 19,00

Holdleder
Niels Egon Madsen
21240705
negonm@ishoejby.dk
1.Søren Karlsen1381 
2.Jan Højer1443 
3.Kim Michael Pedersen17571798
4.Angelo Nielsen14961605
5.Jens Christian Olsen1529 
6.Niels Egon Madsen1492 
7.Benny Thorsen13901676
8.Rasmus Blædel Larsen1457 
Snit14931693
 Nørrebro 4
Nørrebro Skakklub
Kælderlokalerne
Frejasgade 14 / Thorsgade 78
2200 Kbh. N
Torsdag 19.00

Holdleder
Jørgen Holmstrøm
53122085
joergenholmstroem@googlemail.com
1.Jørgen Holmstrøm Nielsen17211809
2.Henrik Høybye14981793
3.Aage Niels Christensen14551653
4.Jonbert Marius Sune Jensen14171574
5.Andreas Skovgaard1411 
6.Emil Skovgaard1263 
7.Arn Holland1181 
8.Emmet Smith1228 
Snit13961707
 
Brønshøj 4
Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj
Torsdag 19:00

Holdleder
Jan Mouritsen
3059 6766
jmouritsen@mail.dk
1.Jan Mouritsen17551863
2.Emil Koldill17511813
3.Ole Illum Truelsen16671828
4.Thorben Landstrøm Pedersen15351650
5.Hans Jørgen Hansen16431845
6.Ken Nørtoft Sørensen14981708
7.Peter Boding1499 
8.Dan Bergqvist14631617
Snit16011760
 Frederiksberg 4
Nordre Fasanvej 81
2000 Frederiksberg
Onsdag 19:30

Holdleder
Thomas Haugaard
20405916
haugaardthomas@gmail.com
1.Jens Fejø17101864
2.Ole Overmark16501825
3.Michael Vedsø14891581
4.Thomas Haugaard16041741
5.Niels Rendlev16201747
6.Peter Frahm16081745
7.Knud Larsen15791725
8.Bo Pagh14561611
Snit15891729
 
Amager 1
Idræte- og Kulturhallen Prismen
Holmbladsgade 71
2300 København S
Tirsdag 19.00

Holdleder
Sven Løntoft
50413908
sven@skoleskak.dk
1.Peter M. Lunding18781967
2.Arne Vagn Møller18181936
3.Henrik Hauge Andersen17441877
4.Jens Holm Nielsen17011843
5.Sven Løntoft17251812
6.Bjarne Anthony1705 
7.Tobias Christian Petersen16431690
8.Bjarne Mathiesen14171617
Snit17031820
 Damhus 3
Foreningshuset
Højnæsvej 63
2610 Rødovre
Tirsdag 19:30

Holdleder
Per Kühlmann
60 63 98 96
perkuhlmann@gmail.com
1.Johnny Smidt16001714
2.Bjarne Røhder15481637
3.Bjørn Enemark15591795
4.Sten Bauers15601774
5.Knud Erik Helleshøj14051548
6.Bjørn Gemzøe12951593
7.Per Kühlmann1301 
8.Bjørn Johansen1259 
Snit14401676
 
ØBRO 4
Rosenvængets Allé 31, kld.
2100 København Ø
Mandag 19.00

Holdleder
Claus Ejner Mikkelsen
23345443
cem@cxu.dk
1.Christoffer Munkholm17431881
2.Uno Skonnord16661876
3.Johann Stanislaus16071776
4.Ole Eriksen13011419
5.Sofie Bech Dürrfeld13001716
6.Hans Karason Mikkelsen1300 
7.Mats Lundh Gulbrandsen13001618
8.Martin Ulrik Sdun12461632
Snit14321702
 Hvidovre 2
Strandmarkens Fritidscenter
Indgang B (i gården til venstre)Op ad trappen og til højre.
Hvidovre Enghavevej 2, 2650 Hvidovre
Tirsdag 19.00

Holdleder
Henrik Madsen
26548486
hrjoker@hotmail.com
1.Jørgen Kamp Nielsen16681727
2.Jakob Lundborg16561757
3.Mohammed Zewain15971685
4.Henri Tolba15311728
5.Bjarne Kildeskov1585 
6.Henrik Madsen13931585
7.Frank Hansen12861624
8.Robert Christensen1203 
Snit14891684