Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.
1. række, gruppe 11234567PoMPPl
1Brøndby 1
2
3
4
5
6
7
8
2447
2Damhus 1
1
8
3
4
5
6
7
34½123
3Odysseus 3
7
1
2
8
4
5
6
2764
4Tårnby 1
6
7
1
2
3
8
5
24½46
5Jernbanen 1
8
6
7
1
2
3
4
26½55
6Nørrebro 3
4
5
8
7
1
2
3
35½122
7Vestegnen 1
3
4
5
6
8
1
2
14½18
8Hvidovre 1
5
2
6
3
7
4
1
37½121
1. række, gruppe 1HviNørDamOdyJerTårBrøVesPoMPRSFS
1Hvidovre 1 665737½12183636,74
2Nørrebro 32 76635½12174232,47
3Damhus 1 5634½12183436,49
4Odysseus 321 5276171826,24
5Jernbanen 13 43526½5169925,09
6Tårnby 1324 424½4166723,72
7Brøndby 12354 4244171525,66
8Vestegnen 11234 14½1158017,59

Brøndby 1
Brøndby Møllevej 37, 2605 Brøndby
Mandag 19:30

Holdleder
Jakob Nielsen
29279678
brondbyskakklub@gmail.com
1.Jacob Nielsen20022137
2.Palle Bent Andersen18221891
3.Petruli Petrovski17971842
4.Johnny Borup17401882
5.Klaus Lynghøj Karstensen1667 
6.H. J. Nielsen16591799
7.Michael Skelbæk16271798
8.Henning Holst1581 
Snit17361891
 Damhus 1
Foreningshuset
Højnæsvej 63
2610 Rødovre
Tirsdag 19:30

Holdleder
Steen Schousboe
50 55 97 20
steensch@hum.ku.dk
1.Søren Boeck Petersen22342224
2.Benny Roland Petersen19282025
3.Jens Akhøj Nielsen18591973
4.Steen Schousboe18221938
5.Leif Jensen1799 
6.Bjørn Rasmussen17711928
7.Jørgen H. G. Hansen17491819
8.Ole Bruun17261783
Snit18611955
 
Odysseus 3
Frødings Alle 8 A
2860
Søborg
Torsdag 19.00

Holdleder
Simon Reusch
2869 9056
simonreusch@hotmail.com
1.Carsten Straarup20022079
2.Jesper P. Holm17861911
3.Claus Mosby Jespersen17191839
4.Simon Reusch16921861
5.Ole Munch-Pedersen1679 
6.Jerry Møller Jensen16081769
7.Klaus Bjerre Hansen15821726
8.Henrik Ørnebjerg15651759
Snit17041849
 Tårnby 1
Amager Landevej 71
2770 Kastrup
Mandag 19.15

Holdleder
Brian Baerentsen
42326483
brian.baerentsen@gmail.com
1.Kim Poulsen20302085
2.Brian Christer Baerentsen20122103
3.Ebbe Klitgård18261949
4.Ole Fjeldgaard Kristensen18331975
5.Elof Joost Thorgrimson16271728
6.Bjarne Mielow14871781
7.Svend Arnkilde1498 
8.Morten Jørgensen14331632
Snit17181893
 
Jernbanen 1
Blushøjvej
2450 København NV
Den gamle stationsbygning, indgang i gavlen

Tirsdag 19:00

Holdleder
Stig Frandsen
24 87 26 81
stigfrandsen@icloud.com
1.Jens Hartung-Nielsen21692211
2.Filip Casper Reuter20502251
3.Stig Frandsen19862091
4.Robert d'Hermilly1733 
5.Jørgen René Larsen16561826
6.Brian d'Hermilly1573 
7.Jesper Stenaae1514 
8.Odd Magnar Stuberg14181651
Snit17622006
 Nørrebro 3
Nørrebro Skakklub
Kælderlokalerne
Frejasgade 14 / Thorsgade 78
2200 Kbh. N
Torsdag 19.00

Holdleder
Jacob Printzlau
60630045
printzlauskak@gmail.com
1.Frode Greisen17061781
2.Morten Ree17521941
3.Kim Secher Andersen17911885
4.Asger Sandal Jeppesen17361824
5.Leif Jürgensen16991821
6.Henning Christensen1683 
7.Jacob Steen Printzlau16491809
8.Simon Stibolt Jensen15071666
Snit16901818
 
Vestegnen 1
Leragergård, Vældegårdsvej 30, 2600 Glostrup
Torsdag 19.30

Holdleder
Svend Kjems Hove
43459151 / mobil 41818912
svendkjemshove@live.dk
1.Carsten Nielsen20332115
2.Jørgen Fabricius Andersen19492048
3.Svend Kjems Hove19371982
4.Birger Madsen18071924
5.Flemming Grønager15751748
6.Erik Schmidt Andersen1491 
7.Niels Morten Lauridsen14511662
8.Kai Mortensen1134 
Snit16721913
 Hvidovre 1
Strandmarkens Fritidscenter
Indgang B (i gården til venstre)Op ad trappen og til højre.
Hvidovre Enghavevej 2, 2650 Hvidovre
Tirsdag 19.00

Holdleder
Erkan Bayhan
21436017
erkandosbayhan@hotmail.com
1.Dimitri Bogdanov20472109
2.Børge Hjerrild Nielsen20232033
3.Erkan Bayhan18101850
4.Arne Walther Larsen17931856
5.Allan Juul Stage1897 
6.Palle Halkier Jørgensen17341808
7.Torben Madsen16791755
8.Erol Taskiran16721768
Snit18311882