Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.
Mesterrækken1234567PoMPPl
1Nørrebro 1
2
3
4
5
6
7
8
32½84
2BMS 3
1
8
3
4
5
6
7
24½46
3K41 3
7
1
2
8
4
5
6
21½47
4Valby 1
6
7
1
2
3
8
5
33103
5Lyngby-Virum 1
8
6
7
1
2
3
4
2665
6Herlev 1
4
5
8
7
1
2
3
37121
7Brønshøj 3
3
4
5
6
8
1
2
34½122
8Frederiksberg 2
5
2
6
3
7
4
1
1508
MesterrækkenHerBrøValNørLynBMSK41FrePoMPRSFS
1Herlev 1 5683712196133,65
2Brønshøj 3 653634½12194630,99
3Valby 1 53310193929,74
4Nørrebro 13 732½8202537,16
5Lyngby-Virum 12 55266190229,20
6BMS 32333 6624½4184924,27
7K41 30512 21½4180118,86
8Frederiksberg 2232 150181120,13

Nørrebro 1
Nørrebro Skakklub
Kælderlokalerne
Frejasgade 14 / Thorsgade 78
2200 Kbh. N
Mandag 19.00

Holdleder
Thore N. Jensen
26180906
thorenjensen@gmail.com
1.Jørgen Hvenekilde20872125
2.Peter Wieth-Klitgaard20762111
3.Bent Vestergård21072140
4.Casper Olsen20422070
5.Thore Nyboe Jensen20332058
6.Thomas Kirknel19992063
7.Paul Bridgwater19742118
8.Jonel Balnozan19322011
Snit20312087
 BMS 3
Tapeten
Magleparken 5, 1 sal
2750 Ballerup

Tirsdag 19.00

Holdleder
Mikkel Andreasen
35397073
miclowski@gmail.com
1.William Hørup Philipsen19151942
2.Jørgen Tornhøj Christensen18661947
3.Nicolai Kistrup20012135
4.Mikkel Andreassen18231924
5.Poul Nørgård Munk17571915
6.Henrik Dyrby Mogensen18351876
7.Jens Nielsen16111787
8.Henrik Rasmussen15871782
Snit17991913
 
K41 3
Mellemtoftevej 11(Bent Larsens Plads)
2500 valby
Tirsdag 19.00

Holdleder
Daniel Kokholm
29824391
daniel@trimmail.dk
1.Thomas Mørkøre19852004
2.John Zachariassen19602006
3.Henning B. Sørensen18871979
4.Daniel Kokholm17981871
5.Magnus Gustafsson18061887
6.Jan Løfberg17661884
7.Frank Severinsen16021792
8.Karamtej Singh17101827
Snit18141906
 Valby 1
Høffdingsvej 10, 2500 Valby
Torsdag kl. 19

Holdleder
Erling Nilsson
20207562
ernil@tdc.dk
1.Dennis Rej20202091
2.Niels Edoo19572019
3.Thomas Bøker Lund19252046
4.Steen Guldager Pedersen19041988
5.Erling Nilsson18891954
6.Jan Bach1889 
7.Peter Tjørnsted18461926
8.Jakob Hansen18241934
Snit19061994
 
Lyngby-Virum 1
DTU
Adgangskursus
Akademivej
Bygning 358
2800 Kgs. Lyngby
Onsdag 19.00

Holdleder
Hans Timmermann
45883443
hti@get2net.dk
1.Finn Vester21082138
2.Peter Ulrik Røder20682117
3.Peter Lautrup Larsen19812054
4.Peter Hee Lindhardt19252006
5.Lars Hyldkrog18321918
6.Torben Paving2006 
7.Bjarne Nielsen18121804
8.Hans Timmermann18121784
Snit19431974
 Herlev 1
Herlev Hovedgade 172, 2730 Herlev ("Frivillig-centeret - Herlev" Indgang fra J.E.Pitznersvej 15-17)
Mandag 19:15

Holdleder
Lars Andersen
Bjeverskov Alle 31
hugo.borge@mail.tele.dk
1.Flemming Haupt Hansen20722130
2.Michael Tandrup19631982
3.Lars Christoff Andersen19942079
4.Thomas Struch20602120
5.Svend H. Hansen19742034
6.Bo Brask19532046
7.Kenneth Pedersen1950 
8.Thomas Nielsen17511877
Snit19642038
 
Brønshøj 3
Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj
Torsdag 19:00

Holdleder
Steen B. Petersen
2282 6454
brustrup@hotmail.com
1.Klaus Yssing20222037
2.Julia Almer19511962
3.Steen Brustrup Petersen19392018
4.Niels Erik Andersen19121900
5.Søren Holm Jensen19892008
6.Michael Agermose Jensen19051972
7.Dennis Hellegaard18801960
8.Mikkel Jørgensen18071893
Snit19251968
 Frederiksberg 2
Nordre Fasanvej 81
2000 Frederiksberg
Onsdag 19:30

Holdleder
Jørgen Falkesgaard
52701325
jorgen_falkesgaard@yahoo.dk
1.Niels Skou20752103
2.Dick Sørensen18601945
3.Jørgen Falkesgaard18891899
4.Kim R. Thomsen18801959
5.Lars Orio18781930
6.John Laurids Hansen18641860
7.Peter Køhler18161879
8.Ebbe Christoffersen17271854
Snit18731928