Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.
Juniorrækken Sj.123456789PoMPPl
1Brønshøj 5
2
5
10
7
14
8
3
13
11
24153
2Jyderup 1
1
14
9
12
12
3
7
8
6
19½114
3Brobizz 1
4
7
6
11
13
2
1
14
12
29½161
4Hillerød Juniors
3
8
11
10
5
12
15
6
9
115
5Taastrup 3
6
1
12
8
4
9
14
11
15
12612
6Black Knights
5
11
3
13
9
7
8
4
2
1798
7BMS Tigers 1
8
3
13
1
11
6
2
9
14
26½152
8Allerød 5
7
4
14
5
10
1
6
2
13
15910
9Jyderup 2
10
13
2
14
6
5
11
7
4
1886-7
10Odysseus 4
9
12
1
4
8
14
   6214
11BMS Tigers 2
12
6
4
3
7
13
9
5
1
1886-7
12Amager 3
11
10
5
2
2
4
13
15
3
14711
13Brobizz 2
14
9
7
6
3
11
12
1
8
1895
14Caissa 2
13
2
8
9
1
10
5
3
7
15½79
15BMS Tigers 3      
4
12
5
313
16             

Brønshøj 5
Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj
Torsdag 19:00

Holdleder
Asger Paaske
2124 0076
asgerpaaske@live.dk
1.Andreas Skriver Olsen1249 
2.Louis Bjerrum Christiansen1129 
3.Mark Larsen1000 
4.Niclas Vestergaard1000 
Snit1094
 Jyderup 1
Jyderup Skakklub
Jyderup Kommuneskole
B-fløjen [indgang fra Solsortevej]
Holbækvej 108
4450 Jyderup

Torsdag 10.00

Holdleder
Svend E. Christensen

svendlone@turbopost.dk
1.Jonas Bürgel Sindal Nielsen1385 
2.Malte Larsen1300 
3.Mette Ellegaard Christensen1100 
4.Marcus Juul Nielsen1063 
Snit1212
 
Brobizz 1



Holdleder
Thore N. jensen
26180906
thorenjensen@gmail.com
1.Andreas Skovgaard1350 
2.Emil Skovgaard1186 
3.Emmet Smith1185 
4.Sanschiro Kræmmer1028 
Snit1187
 Hillerød Juniors
Kulturværkstedet 1,3
Fredensvej 12C
3400 Hillerød
Tirsdag 10.00

Holdleder
Laurids Poulsen

lauridspaulsen@it.dk
1.Victor Visti Muff1000 
2.Ester Møller Nyborg1000 
3.Tor Nielsson1000 
4.Bünjamin Tutak1000 
Snit1000
 
Taastrup 3

Torsdag 12.00

Holdleder
Jan Mose Nielsen
22186120
jan_mose@hotmail.com
1.Mads Falkenberg1129 
2.Kasper Løth Mikkelsen1002 
3.Vladimir Kloster Andersen1000 
4.Elias Aggergaard Larsen1000 
Snit1032
 Black Knights
Præstø Skakklub
SFO2 Abildhøjgården
Rugvænget 72 a
4720 Præstø
Mandag 10.00

Holdleder
Morten Frank Jensen

elvis.mfj@gmail.com
1.Mark Stenberg Christensen1310 
2.David Xinlong Lin1110 
3.H kun Vestergaard1045 
4.Justin Widebæk Jensen1023 
Snit1122
 
BMS Tigers 1
Tapeten
Magleparken 5, 1 sal
2750 Ballerup
Tirsdag 10:00

Holdleder
Poul Munk
61 55 28 22
munk2760@youmail.dk
1.Albert Emil Lyng Petersen13321510
2.Oscar Koch-Müller1182 
3.Victor Koch-Müller1141 
4.Daniel Lamberth1096 
Snit11871510
 Allerød 5
Banevang 5, 3450 Allerød
Torsdag 10.00

Holdleder
Jesper Schultz-Pedersen

jesper@chessspot.dk
1.Mikkel Kofoed Petersen1243 
2.Asbjørn Klitgaard1083 
3.Bastian Preisel1074 
4.Gustav Egebjerg-Møller1000 
Snit1100
 
Jyderup 2
Jyderup Skakklub
Jyderup Kommuneskole
B-fløjen [indgang fra Solsortevej]
Holbækvej 108
4450 Jyderup

Torsdag 10.00

Holdleder
Svend E. Christensen

svendlone@turbopost.dk
1.Gustav Haulrich1048 
2.William Ellegaard Christensen1041 
3.Sara Bürgel Sindal Nielsen1029 
4.Daniel André Nybo1000 
Snit1029
 Odysseus 4
Tapeten Magleparken 5, 1 sal 2750 Ballerup
Torsdag 10.00

Holdleder
Carina Jørgensen

czharina@gmail.com
1.Linnea Holmboe Borregaard1176 
2.Asger Wulf1081 
3.Jonas Abildgaard1000 
4.Valdemar Damgaard Baagøe1000 
Snit1064
 
BMS Tigers 2
Tapeten
Magleparken 5, 1 sal
2750 Ballerup
Tirsdag 10:00

Holdleder
Poul Munk
61 55 28 22
munk2760@youmail.dk
1.Daniel Stefirta1074 
2.Nick Gholami1052 
3.Ravindu Bandara1038 
4.Rasmus Svendsen1007 
Snit1042
 Amager 3
Idræts- & Kulturhuset Prismen
Holmbladsgade 71
2300 København S
Tirsdag 19.00

Holdleder
Sven Løntoft
5041 3908
sven@skoleskak.dk
1.Ivan Ischenko1000 
2.Jason Wang1000 
3.Thor Espenhain Sterregaard1000 
4.Hans Christiansen1000 
Snit1000
 
Brobizz 2



Holdleder
Thore N. Jensen
26180906
thorenjensen@gmail.com
1.Kischieciro Kræmmer1070 
2.Sylvester Weng-Harrebye1109 
3.Lotte Zsigri Dyndgaard1000 
4.Arn Holland1000 
Snit1044
 Caissa 2
Til Jernbanen 20
2880 Bagsværd
Onsdag 10.00

Holdleder
Helge Neesgård-Madsen
44471144
info@caissa-skak.dk
1.Tobias Brødsgaard1208 
2.Victor Westerlin1016 
3.Alexander Trier1000 
4.Naya Winter Berggreen1000 
Snit1056
 
BMS Tigers 3
Tapeten
Magleparken 5, 1 sal
2750 Ballerup
Tirsdag 10:00

Holdleder
Poul Munk
61 55 28 22
munk2760@youmail.dk
1.Benedicte Kistrup1000 
2.Andreas Johan Toft Holm1000 
3.Daniel Uweis1000 
4.Artur Stefirta1000 
Snit1000