Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.
2. række, gruppe 11234567PoMPPl
1Amager 2
2
3
4
5
6
7
 1547
2BMS 4
1
 
3
4
5
6
7
26½83
3ØBRO 4
7
1
2
 
4
5
6
33101
4Jernbanen 1
6
7
1
2
3
 
5
27½72
5Damhus 3 
6
7
1
2
3
4
17½26
6Lyngby-Virum 2
4
5
 
7
1
2
3
22½55
7Hvidovre 2
3
4
5
6
 
1
2
2564
8Oversidder       008
2. række, gruppe 1ØBRJerBMSHviLynDamAmaOvePoMPRSFS
1ØBRO 4 5757 3310157927,16
2Jernbanen 13 2548 27½7156627,07
3BMS 416 556 26½8162630,80
4Hvidovre 233 64 256153123,83
5Lyngby-Virum 2432  22½5151924,45
6Damhus 33  17½2146818,61
7Amager 21023  154139716,08
8Oversidder 1        0000,00

Amager 2
Idræts- & Kulturhuset Prismen
Holmbladsgade 71
2300 København S
Tirsdag 19.00

Holdleder
Jens Gade
2989 9949
jens.gade@atina.dk
1.John Michael Svensson15901720
2.Christian Skibsted Petersen15351729
3.Ulrik Jejlskov Larsen13821713
4.Jens Gade14701619
5.Benny Hansen15511685
6.Mihai Fagarasan1200 
7.Sune Andreas Westhoff1316 
8.Johnny Sørensen1246 
Snit14111693
 BMS 4
Tapeten
Magleparken 5, 1 sal
2750 Ballerup

Tirsdag 19.00

Holdleder
Otto Larsen
44 66 13 95
otto@larsen.mail.dk
1.Jørgen Carstensen1882 
2.Anton M. Yildiz Marthedal17381654
3.Henrik Rasmussen16671809
4.Anders Otto Larsen16331838
5.Nicolai Kistrup16431689
6.Holger Danielsen1614 
7.Oliver Hellum16131742
8.Jens Nielsen16111801
Snit16751755
 
ØBRO 4
Rosenvængets Allé 31, kld.
2100 København Ø
Mandag 19.00

Holdleder
Albert Schulz
60 86 63 16
albert.schulz@gmail.com
1.Holger Rønnow Lodahl18131909
2.Morten Renneberg17671835
3.Hjalte Skov Henningsson17401841
4.Christoffer Munkholm17321875
5.Mathias Frost Torp-Hansen17151784
6.Jens Emborg14191603
7.Ole Eriksen11911366
8.Albert Johs. Mordechai Schulz1142 
Snit15641744
 Jernbanen 1
den nedlagte S-station
Blushøjvej (I gavlen)
2450 København SV
Tirsdag 19.00

Holdleder
Stig Frandsen
24 87 26 81
stigfrandsen@icloud.com
1.Stig Frandsen19722074
2.Robert d'Hermilly1766 
3.Jørgen René Larsen16741768
4.Kaj Refsgaard15161672
5.Jesper Stenaae1480 
6.Bent Løjengård Andersen1419 
7.Odd Magnar Stuberg13741620
8.Nicolas Marx Stenaae1340 
Snit15671783
 
Damhus 3
Højnæsvej 63
2610 Rødovre
Tirsdag 19:30

Holdleder
Per Kühlmann
60 63 98 96
perkuhlmann@gmail.com
1.Johnny Smidt15961703
2.Bjarne Røhder1541 
3.Bjørn Enemark1504 
4.Sten Bauers14551702
5.Poul Busk Sørensen13831653
6.Jesper Makholm1381 
7.Bjørn Gemzøe14071645
8.Per Kühlmann1337 
Snit14501675
 Lyngby-Virum 2
DTU Adgangskursus
Akademivej, Bygning 358
2800 Kgs. Lyngby
Onsdag 19.00

Holdleder
Hans Glavind Rasmussen
40528126
hansgrasmussen@hotmail.com
1.Verner B. Jensen1657 
2.Frank Iversen16231784
3.Hans Raahauge15751693
4.Sebastian Lavallé1539 
5.Henry Nissen1536 
6.Thomas Nygren Hansen C/o Ander Dastrup14601781
7.Kim Foss14561687
8.Hans Glavind Rasmussen14421757
Snit15361740
 
Hvidovre 2
Bibliotekvej 60 A, 2650 Hvidovre
Torsdag 19.00

Holdleder
Erkan Bayhan
21436017
erkandosbayhan@hotmail.com
1.Jørgen Kamp Nielsen15951708
2.Henri Tolba15871716
3.Jakob Lundborg15851782
4.Bjarne Kildeskov1650 
5.Jørgen Gammelgaard15611650
6.Mohammed Zewain1559 
7.Henrik Madsen13221558
8.Finn Gjerluff1000 
Snit14821682
 Oversidder 1



Holdleder