Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.
Mesterrækken1234567PoMPPl
1AS04 1
2
3
4
5
6
7
8
33½112
2Brønshøj 3
1
8
3
4
5
6
7
29½104
3BMS 2
7
1
2
8
4
5
6
36101
4Herlev 1
6
7
1
2
3
8
5
25½36
5KS 1
8
6
7
1
2
3
4
1508
6Valby 1
4
5
8
7
1
2
3
2885
7ØBRO 2
3
4
5
6
8
1
2
3283
8Odysseus 2
5
2
6
3
7
4
1
24½67
MesterrækkenBMSAS0ØBRBrøValHerOdyKSPoMPRSFS
1BMS 2 346643610201533,91
2AS04 15 65433½11197530,96
3ØBRO 242 4328204435,81
4Brønshøj 32 36529½10195029,55
5Valby 1235 56288188822,19
6Herlev 14 625½3188325,71
7Odysseus 24423 24½6187722,99
8KS 1322 150190622,88

AS04 1
Frejasgade 14, kld.
2200 Kbh. N
Torsdag 19:30

Holdleder
Thore N. Jensen
35345515
thore@as04.dk
1.Jacob Woge Nielsen20942124
1.Birger Petersen1411 
2.Jørgen Hvenekilde20242075
3.Thomas Kirknel20102052
4.Thore Nyboe Jensen20132056
5.Martin Kisby Willerup19942047
6.Casper Olsen19752010
7.Erik Sværke Hansen19181968
8.Anders Bering19112019
Snit19272043
 Brønshøj 3
Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj
Torsdag 19.00

Holdleder
Steen B. Petersen
22826454
brustrup@hotmail.com
1.Asger Paaske20962136
2.Steen Brustrup Petersen20702122
3.Niels Erik Andersen20152018
4.Rune Egede Andersen20042050
5.Klaus Yssing19802067
6.Søren Holm Jensen19051994
7.Morten Breinholt Bekker-Jensen18661953
8.Dennis Hellegaard18261965
Snit19702038
 
BMS 2
Tapeten
Magleparken 5, 1
2750 Ballerup


Tirsdag 19.00

Holdleder
Tom Skovgaard
24281410
tsg@ddf.dk
1.Nicolai Kvist Brondt Pedersen21172133
2.Jacob Abildlund Brorsen21012106
3.Martin Haubro20382050
4.Ib Skovgaard20282037
5.Tom Nicolaj Skovgaard20152042
6.Kim Nyvang Andersen19941980
7.Casper Christensen19291955
8.Miriam Frida Olsen19281980
Snit20182035
 Herlev 1
Herlev Hovedgade 172
2730 Herlev
(Indgang fra J.E.Pitznersvej 15-17)
Mandag 19:15

Holdleder
Lars Andersen
36773504
hugo.borge@mail.tele.dk
1.Christian Altenburg Eriksson21452126
2.Henrik B. Pedersen20552118
3.Lars Christoff Andersen20302095
3.Patrick Eriksson1000 
4.Lars Raahauge1932 
5.Svend H. Hansen19062015
6.Michael Tandrup18441921
7.Leonard de Freitas Nielsen19862005
8.Thomas Nielsen17051872
Snit18442021
 
KS 1
Skakmøllen kælderlokalerne
Frejasgade,14/Thorsgade,78
2200 København
Tirsdag 19.30

Holdleder
Gert Werner
50552144
gew@ishoejby.dk
1.Halfdan Kongsted22372242
2.Bent Vestergård21502171
2.Trine Treppendahl20182049
3.Finn Bonnez19682013
4.Nicklas Skjoldager18581957
5.Torben Kjeldsen20542076
6.Jens Kristian Sørensen19401941
7.Paul Bridgwater19632085
8.Gert Werner17541918
Snit19932050
 Valby 1
Høffdingsvej 10, 2500 Valby
Torsdag Kl.19

Holdleder
Mads Z. Østergaard
29908630
mzoestergaard@hotmail.com
1.Dennis Rej20172138
2.Kurt Klifoth20622100
3.Mubariz Murtuzov1762 
4.Jan Bach1941 
5.Mads Zahle Østergård19071999
6.Thomas Bøker Lund18871978
7.Peter Tjørnsted18651968
8.Paul Lubson18572032
Snit19122035
 
ØBRO 2
Rosenvængets Allé 31, kld.
2100 København Ø
Mandag 19.00

Holdleder
Søren Møller Hansen
24787229
smhansen76@gmail.com
1.Ole Bo Andersen21172138
2.Sixten Maximillian Thestrup20622034
3.Niels Kirkegaard20171995
4.Tjerk Sminia2010 
5.Nils Petersen19852035
6.Claus Pakmor19582026
7.Max Hansen19702007
8.Søren Møller Hansen19441953
Snit20072026
 Odysseus 2
Frødings Alle 8A, 2860 Søborg
Torsdag 19.00

Holdleder
Claus Mosby Jespersen
44 66 88 20/72 20 25 77
claus.mosby@gmail.com
1.Jesper Bruun19732074
2.Bo Søndergaard Kristensen19711924
3.Thorlejf Meyer19191967
4.Bent Bolvinkel Fischer18221932
5.Claus Mosby Jespersen17981812
6.Michael O. Marshall17861894
7.Jesper P. Holm1755 
8.Peter Koefoed17541717
Snit18471902