Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.
2. række, gruppe 21234567PoMPPl
1Tårnby 1
2
3
4
5
6
7
8
40121
2Posten 1
1
8
3
4
5
6
7
1718
3BMS 4
7
1
2
8
4
5
6
30½74
4Valby 2
6
7
1
2
3
8
5
27½65
5ØBRO 4
8
6
7
1
2
3
4
20½67
6Herlev 2
4
5
8
7
1
2
3
32½92
7Brønshøj 4
3
4
5
6
8
1
2
31½83
8Nørrebro 5
5
2
6
3
7
4
1
24½76
2. række, gruppe 2TårHerBrøBMSValNørØBRPosPoMPRSFS
1Tårnby 1 64012175841,36
2Herlev 2 45476432½9162132,74
3Brønshøj 44 54631½8162132,68
4BMS 43 47630½7155926,57
5Valby 22434 27½6162131,27
6Nørrebro 514 3524½7146621,48
7ØBRO 4215 520½6142620,06
8Posten 1½42233 171141617,84

Tårnby 1
Amager Landevej 71
Foreningscenteret 1. sal
2770 Kastrup
Mandag 19.15

Holdleder
Brian Baerentsen
51675135
brian.baerentsen@gmail.com
1.Brian Christer Baerentsen20342111
2.Kim Poulsen20242071
3.Ebbe Klitgård17811963
4.Ole Fjeldgaard Kristensen1759 
5.Johnny Hee1722 
6.Bjarne Mathiesen1531 
7.Erling Jørgensen1529 
8.Morten Jørgensen14261637
Snit17251945
 Posten 1
Bernstorffsgade 38A gennem porten i venstre side, opgang 6a 2, sal 1577 København V.
Mandag 19,00

Holdleder
Kim Michael Pedersen
23 48 68 98
kimmp@webspeed.dk
1.Jan Højer1364 
2.Kim Michael Pedersen16341710
3.Rasmus Blædel Larsen1495 
4.Jens Christian Olsen1540 
5.Niels Egon Madsen1501 
6.Bjarne Alstrup1482 
7.Søren Karlsen1410 
8.Benny Thorsen1385 
Snit14761710
 
BMS 4
Tapeten
Magleparken 5, 1 sal
2750 Ballerup
Tirsdag 19.00

Holdleder
Otto Larsen
22 678 123
otto@larsen.mail.dk
1.Jørgen Carstensen1919 
2.Anders Otto Larsen16021826
3.Henrik Rasmussen16021803
4.Oliver Hellum15751696
5.Michael Andersen1532 
6.Jørgen Vilhelmsen14731575
7.Erling Rosenwanger1387 
8.Henning Tornhøj Christensen13261696
Snit15521719
 Valby 2
Høffdingsvej 10, 2500 Valby
Torsdag kl.19

Holdleder
Stig Syndergaard
2271 6255
formand@valbyskakklub.dk
1.Henrik Egede Rasmussen1776 
2.Kian Pedersen17731895
3.Henri Jensen1695 
4.Erling Molbæk Christiansen17151919
5.Martin Skovsø Nielsen16401745
6.Stig Syndergaard1633 
7.Henrik Frederiksen1569 
8.Frank Stoltenberg1300 
Snit16371853
 
ØBRO 4
Rosenvængets Allé 31, kld.
2100 København Ø
Mandag 19.00

Holdleder
Albert Schulz
60866316
albert.schulz@gmail.com
1.Morten Renneberg17121844
2.Hjalte Skov Henningsson16571828
3.Mathias Frost Torp-Hansen16461770
4.Samuel Peter Heine May1455 
5.Simon Rise Madsen1391 
6.Albert Johs. Mordechai Schulz1144 
7.Gabriel Gyaljen1320 
8.Michael Rosborg Germer1070 
Snit14241814
 Herlev 2
Herlev Hovedgade 172
2730 Herlev
(Indgang J.E.Pitznersvej 15-17)
Mandag 19:15

Holdleder
Kenneth Nielsen
44913030
ken@rts.dk
1.Magnus Egholm18842022
2.Kenneth Møller Nielsen17601853
3.Anders Jacobsen1696 
4.Viggo Lomborg16471834
5.Finn Gemynthe Madsen16211778
6.Martin Skovgaard Nielsen1700 
7.Erling Kam15421663
8.Søren Bang15351764
Snit16731819
 
Brønshøj 4
Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj
Torsdag 19:00

Holdleder
Jan Mouritsen
3059 6766
jmouritsen@mail.dk
1.Ole Illum Truelsen18301935
2.Dennis Hellegaard18161957
3.Jan Mouritsen17481799
4.Mikkel Jørgensen16151791
5.Emil Koldill16491787
6.Peter Boding1596 
7.Ken Nørtoft Sørensen15321662
8.Dan Bergqvist1379 
Snit16451821
 Nørrebro 5
Skakmøllen kælderlokalerne
Frejasgade,14/Thorsgade,78
2200 København
Mandag 19.00

Holdleder
Alexander Sparre-Ulrich
2145 6537
alecsparre@hotmail.com
1.Michael Backmann Nielsen14731671
2.Jonbert Marius Sune Jensen13861613
3.Jan Kraul Brøndum13071604
4.Alexander Sparre-Ulrich1357 
5.Ulrik Dreier1344 
6.Jens Amstrup-Jensen1305 
7.Henri Schnurre13231601
8.Aase Morling13081565
Snit13501610