Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.
2. række, gruppe 11234567PoMPPl
1Amager 2
2
3
4
5
6
7
8
24½45
2K41 4
1
8
3
4
5
6
7
37½112
3ØBRO 3
7
1
2
8
4
5
6
21½57
4Nørrebro 4
6
7
1
2
3
8
5
39141
5Taastrup 2
8
6
7
1
2
3
4
2028
6Damhus 3
4
5
8
7
1
2
3
27½54
7Jernbanen 1
3
4
5
6
8
1
2
30½93
8Valby 3
5
2
6
3
7
4
1
22½66
2. række, gruppe 1NørK41JerDamAmaValØBRTaaPoMPRSFS
1Nørrebro 4 565673914159633,78
2K41 43 64537½11160038,64
3Jernbanen 122 557430½9154431,36
4Damhus 333 4527½5148928,93
5Amager 2434 224½4135416,32
6Valby 32½136 22½6140221,59
7ØBRO 31 421½5160532,54
8Taastrup 234½4 202139820,84

Amager 2
Prismen
Holmbladsgade 71
2300 København S
Tirsdag 19.00

Holdleder
Jens Gade
29899949
jens.gade@atina.dk
1.Christian Petersen1564 
2.Jens Gade14861572
3.Charni Herup14421667
4.John Michael Svensson13791674
5.Mark Philip Trønning14261659
6.Benny Hansen13891663
7.Peder Kinch13641562
8.Johnny Sørensen1199 
Snit14061632
 K41 4
Mellemtoftevej 11
2500 Valby
Tirsdag 19:00

Holdleder
Ole Gjelstrup
40314446
amo.gjelstrup@privat.dk
1.Mogens Bengtsson1818 
2.Kenneth Abildgaard17841900
3.Magnus Gustafsson1717 
4.Johan Ibsen16671804
5.Peter Hallberg1543 
6.Lars Poulsen15611733
7.Søren Skovsø Nielsen14761722
8.Ole Gjelstrup13131639
Snit16091759
 
ØBRO 3
Rosenvængets Allé 31, kld.
2100 København Ø
Mandag 19.00

Holdleder
Ted Sandbech
20103703
ted@adslhome.dk
1.Kenneth Jørgensen18772042
2.Antti-Pekka Jauho1743 
3.Johann Stanislaus16501780
4.Ted Henrik Sandbech16281808
5.Claus Ejner Mikkelsen14951700
6.Jens Emborg15281616
7.Karsten Engsager1440 
8.Ole Eriksen1181 
Snit15671789
 Nørrebro 4
Skakmøllen kælderlokalerne
Frejasgade,14/Thorsgade,78
2200 København
Mandag 19.00

Holdleder
Jacob Printzlau
6063 0045
printzlauskak@gmail.com
1.Kim Secher Andersen16351787
2.Henning Christensen1641 
3.Jørgen Holmstrøm Nielsen16761744
4.Jacob Steen Printzlau16241796
5.Simon Stibolt Jensen15801698
6.Tommy Morris Eriksen15361669
7.Henrik Høybye15311770
8.Aage Niels Christensen15291770
Snit15941747
 
Taastrup 2
Taastrup Medborgerhus
Taastrup Hovedgade 71
2630 Taastrup
Torsdag 1900

Holdleder
Peter Meldal
43523207
lpmeldal@hotmail.com
1.Jan Mose Nielsen20912122
2.Bent Dalberg15231753
3.Ole Bang Madsen12571692
4.Ole Pedersen14111535
5.Peter Meldal12361519
6.Flemming Wadtland13811602
7.Margret Petersen1000 
8.Jørgen Holm Hansen1000 
Snit13621703
 Damhus 3
Foreningshuset,
Højnæsvej 63
2610 Rødovre
Tirsdag 19:30

Holdleder
Ernst M. Hansen
44 94 64 59
mader@mbox301.get2net.dk
1.Peter Sumberg1605 
2.Ernst Mader Hansen1629 
3.Poul Busk Sørensen1521 
4.Bjørn Enemark1486 
5.Sten Bauers1484 
6.Bjarne Røhder1395 
7.Jens Carl Hviid13271615
8.Jesper Makholm1550 
Snit14991615
 
Jernbanen 1
Blushøjvej 2
2450 København SV
Tirsdag 19:00

Holdleder
Stig Frandsen
46 13 40 16
aura@mail.dk
1.Stig Frandsen19542064
2.Robert d'Hermilly1788 
3.Jørgen René Larsen1701 
4.Jesper Stenaae1545 
5.Kaj Refsgaard14241695
6.Niels Bertelsen1474 
7.Bent Løjengård Andersen1464 
8.Odd Magnar Stuberg14261662
Snit15971807
 Valby 3
Høffdingsvej 10, 2500 Valby
Torsdag kl.19

Holdleder
Peer Balken
41819093
formand@valbyskakklub.dk
1.Erik Nielsen14661861
2.Hans Forchhammer1400 
3.Benny Wetche1386 
4.Ludvig Erling Koch-Hansen1375 
5.Niels Wikman1356 
6.Christian Borum13201588
7.Peer Balken1157 
8.Henning Christensen1087 
Snit13181724