Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.
1. række, gruppe 21234567PoMPPl
1Hvidovre 1
2
3
4
5
6
7
8
20½38
2Odysseus 2
1
8
3
4
5
6
7
3383
3BMS 3
7
1
2
8
4
5
6
2844
4Brøndby 1
6
7
1
2
3
8
5
24½86
5Seksløberen 1
8
6
7
1
2
3
4
33½102
6Frederiksberg 3
4
5
8
7
1
2
3
26½45
7Nørrebro 2
3
4
5
6
8
1
2
34½131
8Damhus 2
5
2
6
3
7
4
1
23½67
1. række, gruppe 2NørSekOdyBMSFreBrøDamHviPoMPRSFS
1Nørrebro 2 4534½13186736,35
2Seksløberen 1 5733½10176327,98
3Odysseus 2 527338190338,51
4BMS 33 56284179130,40
5Frederiksberg 3363 526½4175826,67
6Brøndby 13 524½8169021,78
7Damhus 2413 423½6170421,90
8Hvidovre 13124 20½3165320,41

Hvidovre 1
Hvidovre Skakklub
Bibliotekvej 60 A
2650 Hvidovre
Tirsdag 1900

Holdleder
Svend Sejersen
31474410
svendsejersen@gmail.com
1.Børge Hjerrild Nielsen19422020
2.Arne Walther Larsen17801866
3.Palle Halkier Jørgensen1709 
4.Svend Sejersen16311899
5.Jørgen Gammelgaard1660 
6.Bent O. Pedersen16361863
7.Martin Justesen16301725
8.Kim Frederiksen1640 
Snit17031874
 Odysseus 2
Frødings Alle 8A, 2860 Søborg
Torsdag 19.00

Holdleder
Claus Jespersen
44 66 88 20 / 72 20 25 77
claus.mosby@gmail.com
1.Jens Juul Hornsgaard20192052
2.Torben Rønsted20092076
3.Jesper Bruun19642060
4.Brian Nielsen19982002
5.Lars Bo Kjerrumgaard1882 
6.Morten Majlund Nielsen1854 
7.Jesper P. Holm18111980
8.Claus Mosby Jespersen17711799
Snit19131994
 
BMS 3
Tapeten
Magleparken 5, 1 sal
2750 Ballerup
Tirsdag 19.00

Holdleder
Poul Munk
61 55 28 22
munk2760@youmail.dk
1.Jørgen Tornhøj Christensen19091971
2.Miriam Frida Olsen18901971
3.William Hørup Philipsen18561911
4.Poul Nørgård Munk18451937
5.Henrik Dyrby Mogensen1818 
6.Mikkel Andreassen17571935
7.Torben Vang-Larsen16771874
8.Jens Nielsen16391812
Snit17981915
 Brøndby 1
Møllehuset Brøndby Møllevej 37
2605 Brøndby
Mandag 19:30

Holdleder
Jakob Nelsen
43631010
jakob@brondbyskak.dk
1.Jacob Nielsen19602070
2.Palle Bent Andersen1844 
3.Petruli Petrovski17611849
4.H. J. Nielsen1650 
5.Leif Marcussen16151735
6.Henning Holst1609 
7.Michael Skelbæk1595 
8.Søren Klintsø1525 
Snit16941884
 
Seksløberen 1
Ganløse Mølle, Toftekildevej, Ganløse, 3660 Stenløse
Torsdag 19.00

Holdleder
Jakob Kjær
51520727
jakobkjaer@gmail.com
1.Jakob Kjær18771937
2.Carsten Pedersen18191874
3.Claus Brix17771840
4.Carsten Møller Larsen1768 
5.Morten Bengtsson14891745
6.Jeppe Pedas1523 
7.Esben Egeskov1473 
8.Nikolaj Kjær Jensen1380 
Snit16381849
 Frederiksberg 3
Pensionistklubben Stormly
Nordre Fasanvej 81
2000 Frederiksberg
Onsdag 19.30

Holdleder
Ole Schøller Larsen
22597528
bauer@tdcadsl.dk
1.Torben Schøller Larsen20282111
2.Francis Morini20052001
3.Ole Schøller Larsen18591981
4.Erik Jarlnæs18021918
5.Arne Schøller Larsen17791814
6.Ahmed Kazic16461826
7.Dennis Lauge Rose16511808
8.Jørgen Lyngaa Schøller Larsen1548 
Snit17891922
 
Nørrebro 2
Skakmøllen kælderlokalerne
Frejasgade,14/Thorsgade,78
2200 København
Torsdag 19.30

Holdleder
Thore N. Jensen
3534 5515
thorenjensen@gmail.com
1.Michael Richard W. Olsen18841975
2.Anders Sønderby18631920
3.Torben Kjeldsen20012019
4.Thomas Varming18541910
5.Paul Lubson18492023
6.Anders Vælds1870 
7.Morten Ree18041927
8.Olav Kallenbach17631871
Snit18611949
 Damhus 2
Foreningshuset,
Højnæsvej 63
2610 Rødovre
Tirsdag 19:30

Holdleder
Steen Schousboe
50 55 97 20
steensch@hum.ku.dk
1.Bent Kølvig21632235
2.Steen Schousboe19752034
3.Niels Møller Rendlev16911832
4.Ole Lergren1691 
5.Tommy Lundsteen1630 
6.Johnny Smidt15961690
7.Gisli Hardarson15401608
8.Leif K. Sørensen16001758
Snit17351859