Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.
4. række, junior123456789PoMPPl
1Skovlunde 4
2
3
4
5
6
7
8
 
9
10
 
18½102
2Skovlunde 5
1
10
 
3
4
5
6
7
8
 
9
11½47
3Skovlunde 6
9
1
2
10
 
4
5
6
7
8
 
1375
4Amager 4
8
 
9
1
2
3
10
 
5
6
7
418
5Ballerup 4
7
8
 
9
1
2
3
4
10
 
6
1366
6ØBRO 3
10
 
7
8
 
9
1
2
3
4
5
15½93
7Brønshøj 5
5
6
10
 
8
 
9
1
2
3
4
22½131
8Amager 5
4
 
5
 
6
 
7
 
10
 
9
 
1
 
2
 
3
 
009-10
9Taastrup 4
3
4
5
6
7
8
 
10
 
1
2
1464
10Oversidder
6
 
2
 
7
 
3
 
8
 
4
 
9
 
5
 
1
 
009-10
4. række, juniorBrøSkoØBRTaaSkoBalSkoAmaAmaOvePoMPRSFS
1Brønshøj 5 23433422½13111320,60
2Skovlunde 42 2334318½10101114,70
3ØBRO 3½2 22415½9100015,15
4Taastrup 4112 2224146100615,26
5Skovlunde 60122 23313796412,39
6Ballerup 4122 04136105817,75
7Skovlunde 510214 211½4101115,62
8Amager 40100102 41101615,16
9-10Amager 5 00101413,37
9-10Oversidder 1 0000,00

Skovlunde 4

Mandag 19.00

Holdleder
Poul Munk
44684741
spunk@post.tele.dk
1.Frederik Mikkelsen1026 
2.Christian Bekker1008 
3.Andreas Markert1007 
4.Simon Munk1000 
Snit1010
 Skovlunde 5

Mandag 19.00

Holdleder
Poul Munk
44684741
spunk@post.tele.dk
1.Anders Germansen1045 
2.Lauritz Haar Ziethen1000 
3.Loui Malthe Halse1000 
4.Morten Gru1000 
Snit1011
 
Skovlunde 6

Mandag 19.00

Holdleder
Poul Munk
44684741
spunk@post.tele.dk
1.Rasmus Holm1000 
2.Morten Telling1000 
3.Karen Pi Unnerup1000 
4.Andreas Lyngsø Petersen1000 
Snit1000
 Amager 4

Tirsdag 18.00

Holdleder
Kim Larsen
22 54 69 17
kla@btf.kk.dk
1.Patrick Christiansen1000 
2.Jacob Rudloff1000 
3.Maria Larsen1000 
4.Julie Larsen1000 
Snit1000
 
Ballerup 4

Tirsdag 18.00

Holdleder
Sigfred haubro
44642380
sih@tdc.dk
1.Morten Bruun1200 
2.Martin Haubro1081 
3.Karsten Poulsen1100 
4.Monika Haubro1000 
Snit1095
 ØBRO 3

Mandag 19.00

Holdleder
Christian Christensen
20 98 77 76
heraklit@ofir.dk
1.Emil Jacobsen1000 
2.Otto Gren Olrik1000 
3.Jon Hofdahl-Maltesen1000 
4.Sophus Ostenfeldt Hasselby1000 
Snit1000
 
Brønshøj 5

Torsdag 19.00

Holdleder
Asger Paaske
2124 0076
asger.paaske@wanadoo.dk
1.Tobias Søgaard Ciesla1099 
2.Anders Schultz1120 
3.Mikkel Bilgrav Madsen1107 
4.David Krabbe Hansen1090 
Snit1104
 Amager 5

Tirsdag 18.00

Holdleder
Kim Larsen
22 54 69 17
kla@btf.kk.dk
1.Morten Reinwaldt Hjort1000 
2.Oliver Smith1000 
3.Zakaria Hameed1000 
4.Villads Jensen1000 
Snit1000
 
Taastrup 4

Torsdag 19.00

Holdleder
Jørgen Wulff Rasmussen
43 52 46 83
anne_pihl@mail.dk
1.Svetoslav Korolev1023 
2.Denis Ryberg1000 
3.Emil Wulff Rasmussen1000 
4.Frederik Zmylon1000 
Snit1005
 Oversidder 1

Mandag

Holdleder