Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.
2. række, gruppe 11234567PoMPPl
1Musik 1
2
3
 
4
5
6
7
8
2992
2Frederiksberg 4
1
8
3
 
4
5
6
7
17½17
3Posten 1
7
 
1
 
2
 
8
 
4
 
5
 
6
 
008
4K41 3
6
7
1
2
3
 
8
5
30½101
5ØBRO 2
8
6
7
1
2
3
 
4
2683
6Valby 2
4
5
8
7
1
2
3
 
1836
7Brønshøj 4
3
 
4
5
6
8
1
2
21½45
8Ballerup 2
5
2
6
3
 
7
4
1
24½74
2. række, gruppe 1K41MusØBRBalBrøValFrePosPoMPRSFS
1K41 3 6446630½10165336,71
2Musik 1 6545299164537,75
3ØBRO 222 268167539,18
4Ballerup 243 524½7149825,94
5Brønshøj 444 421½4147925,43
6Valby 22334 183134114,05
7Frederiksberg 42 17½1144325,04
8Posten 1 00133911,90

Musik 1

Tirsdag 19.30

Holdleder
Hans Mathiasen
32 58 05 85
hans.mathiasen@post.tele.dk
1.Morten Schønberg Sørensen20972151
1.Bo Brandstrup19462013
2.Thorkild Borup Nielsen1861 
3.Morten Davidsen Nielsen18432041
4.Flemming Windekilde1840 
5.Jan Falkencrone1650 
6.Henrik Lilleholt Smidt1647 
7.Peter Nybo Rasmussen1610 
8.Asger Hartsteen1599 
Snit17882068
 Frederiksberg 4

Tirsdag 19.30

Holdleder
Dennis L. Rose
33 22 74 18
dlr@nypost.dk
1.Erik Jon Thomsen1713 
2.Mogens Haugaard1600 
3.Dennis Lauge Rose1537 
4.Frank Dybdahl1591 
5.Henri Tolba1686 
6.Søren Otto Hansen1383 
7.Egon Starup-Jensen1323 
8.Werner Ring1027 
Snit1482
 
Posten 1

Mandag 19.00

Holdleder
Egon Madsen
43738950
negonm@ishoejby.dk
1.Bjarne Alstrup1384 
2.Jens Christian Olsen1379 
3.Johnny Hansen1547 
4.Niels Egon Madsen1400 
5.Jan Højer1269 
6.Rasmus Blædel Larsen1300 
7.Jens A. S. Besser1300 
8.Benny Thorsen1229 
Snit1351
 K41 3

Tirsdag 19.00

Holdleder
John Weber
40626238
jweber@post12.tele.dk
1.Thomas Gjedde1815 
2.René Baarup Christensen18551999
3.John Weber1613 
4.Hans-Erik Them Sørensen1650 
5.Ole Gjelstrup1553 
6.Søren Skovsø Nielsen1609 
7.Aqil Walli1500 
8.Mads Hou1567 
Snit16451999
 
ØBRO 2

Mandag 19.00

Holdleder
Søren Møller Hansen
77 55 46 85
smhansen76@ofir.dk
1.Antti-Pekka Jauho1832 
2.Andreas Lund Ertbjerg1779 
3.Søren Møller Hansen1729 
4.Finn Sølvsten1721 
5.Martin Schweinberger1747 
6.Ebbe Elsborg1700 
7.Edgar Poul Buse1606 
8.Kim Juul Andersen1588 
Snit1712
 Valby 2

Torsdag 19.00

Holdleder
Jørgen Roed
43 73 28 59
roed@ishoejby.dk
1.Jørgen Lethan1669 
2.Niels Liltorp1626 
3.Mikael Viggo Mathiesen1609 
4.Benny Bjertrup1591 
5.Jørgen Roed1413 
6.Per Rydén1360 
7.Claus Nielsen1500 
8.Frank Stilou1397 
Snit1520
 
Brønshøj 4

Torsdag 19.00

Holdleder
Carsten Petersen
36473133 / 3887 4364
b.s.f@post.tele.dk
1.Benny Howe16911979
2.Peter Boding1619 
3.Mikkel Svendsen1529 
4.Allan Reck1371 
5.Thorben Landstrøm Pedersen1458 
6.Mogens Rosenberg1435 
7.Søren Sørensen1418 
8.Sidsel Thostrup Høgh1344 
Snit14831979
 Ballerup 2

Tirsdag 19.00

Holdleder
Sigfred Haubro
44642380
sih@tdc.dk
1.Anders Otto Larsen1784 
2.Søren Kilsgaard1752 
3.Sune Fischer1441 
4.F. Alex Christensen1600 
5.Michael Andersen1509 
6.Henrik Carlsen1568 
7.Henning Tornhøj Christensen1164 
8.Keld Sølvbjerg1376 
Snit1524