Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.

Tåstrup Skakforening 3

 TaastModst.Misc.Vildledning
Point10,5019,5030Mulige point
Rating100094159Ratingforskel
Forv.12,7917,21-2,29Point-forventet score
Elo000Eloforskel

BrætPointForv.+/-
133,70-0,70
224,67-2,67
33,421,08
441,003,00

SpillerPointForv.+/-
Mads Falkenberg42,971,03
Elias Aggergaard Larsen33,70-0,70
Tomt bræt30,003,00
Vladimir Kloster Andersen24,67-2,67
Kasper Løth Mikkelsen1,450,05

BMS Tigers 4Rat.EloTaastrup 3Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Andreas Johan Toft Holm1000  Elias Aggergaard Larsen1000 0-1 0,50-0,50  
Nikki Frederiksen1000  Vladimir Kloster Andersen1000 1-0 0,50-0,50  
Daniel Uweis1000  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
Artur Stefirta1000  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
1000 1000 3-1 3,00-1,00 0,00-0,00

Taastrup 3Rat.EloBrønshøj 5Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Elias Aggergaard Larsen1000  Andreas Skriver Olsen1253 0-1 0,19-0,81  
Vladimir Kloster Andersen1000  Mark Larsen1000 0-1 0,50-0,50  
Tomt bræt Tomt bræt½-½ 0,00-0,00  
Tomt bræt Tomt bræt½-½ 0,00-0,00  
1000 1127 0-2 0,69-1,31 0,00-0,00

Brønshøj 5Rat.EloTaastrup 3Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Andreas Skriver Olsen1253  Elias Aggergaard Larsen1000 1-0 0,81-0,19  
Mark Larsen1000  Vladimir Kloster Andersen1000 0-1 0,50-0,50  
Tomt bræt Tomt bræt½-½ 0,00-0,00  
Tomt bræt Tomt bræt½-½ 0,00-0,00  
1127 1000 1-1 1,31-0,69 0,00-0,00

Taastrup 3Rat.EloBMS Tigers 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Elias Aggergaard Larsen1000  Mikala Høyerup1036 1-0 0,45-0,55  
Vladimir Kloster Andersen1000  Ninna Alexandersen1050 0-1 0,43-0,57  
Kasper Løth Mikkelsen1000  Kavini Bandara1000 1-0 0,50-0,50  
Mads Falkenberg1000  Benedicte Kistrup1000 1-0 0,50-0,50  
1000 1022 3-1 1,88-2,12 0,00-0,00

Taastrup 3Rat.EloCaissa 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Elias Aggergaard Larsen1000  Alexander Graulund1117 0-1 0,34-0,66  
Vladimir Kloster Andersen1000  Silas Høyerup1000 0-1 0,50-0,50  
Kasper Løth Mikkelsen1000  Nikolaj Brødsgaard1000 0-1 0,50-0,50  
Mads Falkenberg1000  Viktor Westerlin1000 1-0 0,50-0,50  
1000 1029 1-3 1,84-2,16 0,00-0,00

Jyderup 1Rat.EloTaastrup 3Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Jonas Bürgel Sindal Nielsen1268  Elias Aggergaard Larsen1000 1-0 0,83-0,17  
Mette Ellegaard Christensen1161  Vladimir Kloster Andersen1000 1-0 0,71-0,29  
Gustav Haulrich1034  Kasper Løth Mikkelsen1000 ½-½ 0,55-0,45  
Sara Bürgel Sindal Nielsen1000  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
1116 1000 3½-½ 3,09-0,91 0,00-0,00

Taastrup 3Rat.EloAllerød 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Elias Aggergaard Larsen1000  Markus Andreas Baadsgaard1055 0-1 0,42-0,58  
Vladimir Kloster Andersen1000  Bastian Preisel1036 0-1 0,45-0,55  
Mads Falkenberg1000  Asbjørn Klitgaard1018 0-1 0,47-0,53  
Tomt bræt Tomt bræt½-½ 0,00-0,00  
1000 1036 0-3 1,34-1,66 0,00-0,00

Øbro BanditsRat.EloTaastrup 3Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Tomt bræt Elias Aggergaard Larsen1000 0-1 0,00-1,00  
Tomt bræt Vladimir Kloster Andersen1000 0-1 0,00-1,00  
Tomt bræt Mads Falkenberg1000 0-1 0,00-1,00  
Tomt bræt Tomt bræt½-½ 0,00-0,00  
  1000 0-3 0,00-3,00 0,00-0,00

Taastrup 3Rat.EloBrobizz 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Elias Aggergaard Larsen1000  Kishichiro Kræmmer1041 0-1 0,44-0,56  
Vladimir Kloster Andersen1000  Sanshiro Kræmmer1000 0-1 0,50-0,50  
Mads Falkenberg1000  Lotte Zsigri Dyndgaard1000 1-0 0,50-0,50  
Tomt bræt Arn Holland1000 0-1 0,00-1,00  
1000 1010 1-3 1,44-2,56 0,00-0,00