Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.

GSF-Caïssa 1

 GSF-CModst.Misc.Vildledning
Point17,0019,0036Mulige point
Rating1117109027Ratingforskel
Forv.18,5316,47-1,53Point-forventet score
Elo471164307Eloforskel

BrætPointForv.+/-
15,58-0,08
244,83-0,83
34,430,07
433,69-0,69

SpillerPointForv.+/-
Tobias Brødsgaard4,52-1,02
Nikolaj Brødsgaard33,04-0,04
Malte Dreves Erikstrup23,08-1,08
Alexander Graulund21,680,32
Asger Wulf20,901,10
Rebecca Brinck-Jensen1,500,00
Sebastian Brødsgaard10,620,38
Oscar Brinck-Jensen11,50-0,50
Tomt bræt10,001,00
Alfred Boes Askaa00,99-0,99
Emil Seidelin Dam00,70-0,70

Amager Juniors 2Rat.EloGSF-Caissa junior 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Hagbard Sejner1000 Alexander Graulund12870-1 0,16-0,84  
Ingrid Elmer Nielsen-Refs1000 Tobias Brødsgaard12821-0 0,16-0,84  
Hans August Wessel1000 Nikolaj Brødsgaard11810-1 0,26-0,74  
Elias van den Bosch1000 Oscar Brinck-Jensen10000-1 0,50-0,50  
10000118801-3 1,08-2,92 0,00-0,00

Amager Juniors 1Rat.EloGSF-Caissa junior 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Ivan Ichtchenko1000 Alexander Graulund12870-1 0,16-0,84  
Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs1034 Nikolaj Brødsgaard11810-1 0,30-0,70  
Thor Espenhain Sterregaard1000 Asger Wulf10500-1 0,43-0,57  
Jonas van Meel1000 Alfred Boes Askaa10001-0 0,50-0,50  
10090113001-3 1,39-2,61 0,00-0,00

GSF-Caissa junior 1Rat.EloTåstrup 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Nikolaj Brødsgaard1181 Mads Falkenberg14000-1 0,22-0,78  
Asger Wulf1050 Jonas Falkenberg11751-0 0,33-0,67  
Malte Dreves Erikstrup1032 Kasper Løth Mikkelsen10790-1 0,43-0,57  
Alfred Boes Askaa1000 Vladimir Kloster Andersen10060-1 0,49-0,51  
10660116501-3 1,47-2,53 0,00-0,00

Brobizz 2Rat.EloGSF-Caissa junior 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
William Østergaard-Nielsen1052  Tobias Brødsgaard1282 ½-½ 0,21-0,79  
Noah Wahlgreen1045  Malte Dreves Erikstrup1032 1-0 0,52-0,48  
Lucas Iskos1000  Rebecca Brinck-Jensen1000 1-0 0,50-0,50  
Leo Leyang Goh Dyrkjøb1000  Oscar Brinck-Jensen1000 1-0 0,50-0,50  
1024 1079 3½-½ 1,73-2,27 0,00-0,00

GSF-Caissa junior 1Rat.EloAllerøds knægteRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Tobias Brødsgaard1282  Asbjørn Klitgaard1133 ½-½ 0,70-0,30  
Malte Dreves Erikstrup1032  Mikkel Storgaard1047 0-1 0,48-0,52  
Rebecca Brinck-Jensen1000  Gorm Nissen1000 ½-½ 0,50-0,50  
Oscar Brinck-Jensen1000  Leo Leyang Goh Dyrkjøb1000 0-1 0,50-0,50  
1079 1045 1-3 2,18-1,82 0,00-0,00

GSF-Caissa junior 1Rat.EloTåstrup 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Tobias Brødsgaard1282  Emil Bang1000 1-0 0,84-0,16  
Sebastian Brødsgaard1090  Gustav Bøjlund1000 1-0 0,62-0,38  
Malte Dreves Erikstrup1032  Sigurd Kristianssøn1000 1-0 0,54-0,46  
Rebecca Brinck-Jensen1000  Nikolaj Li1000 1-0 0,50-0,50  
1101 1000 4-0 2,50-1,50 0,00-0,00

Køge Skakskole 1Rat.EloGSF-Caissa junior 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Sander Stage-Steffensen1405  Tobias Brødsgaard1282 ½-½ 0,67-0,33  
Magnus Sidor1174  Nikolaj Brødsgaard118114121-0 0,49-0,51  
Theo Stage-Steffensen1071  Malte Dreves Erikstrup1032 1-0 0,55-0,45  
Carl Poulsen1000  Emil Seidelin Dam1000 1-0 0,50-0,50  
1163 112414123½-½ 2,21-1,79 0,00-0,00

Køge Skakskole 2Rat.EloGSF-Caissa junior 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mathilde Dalsgaard1000  Tobias Brødsgaard1282 0-1 0,16-0,84  
Vahid Mohammed Jusufi1000  Nikolaj Brødsgaard118114120-1 0,26-0,74  
Emil Seidelin Dam1000  Malte Dreves Erikstrup1032 0-1 0,46-0,54  
Tomt bræt Tomt bræt0-1 0,00-0,00  
1000 116514120-4 0,88-2,12 0,00-0,00

Brobizz 1Rat.EloGSF-Caissa junior 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Emil Skovgaard15471635 Tobias Brødsgaard1282 1-0 0,82-0,18  
Kishichiro Kræmmer14971591 Nikolaj Brødsgaard118114121-0 0,87-0,13 0,73-0,27
Sanschiro Kræmmer13141405 Malte Dreves Erikstrup1032 1-0 0,84-0,16  
Hannibal Valeur Jaques12431256 Emil Seidelin Dam1000 1-0 0,80-0,20  
14001472112414124-0 3,33-0,67 0,73-0,27