Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.

Køge Skakklub 2

 KøgeModst.Misc.Vildledning
Point8,0026,0034Mulige point
Rating1000106161Ratingforskel
Forv.13,5218,48-5,52Point-forventet score
Elo0157157Eloforskel

BrætPointForv.+/-
103,18-3,18
243,900,10
33,82-1,32
42,62-0,12

SpillerPointForv.+/-
Nicolai Ryder Tønnesen31,431,57
Gustav Bøjlund21,001,00
Tomt bræt10,001,00
Vahid Mohammed Jusufi11,21-0,21
Anton B. Wehding10,500,50
Carl Poulsen12,17-1,17
Emil Seidelin Dam00,46-0,46
Hagbard Sejner00,50-0,50
Mathilde Dalsgaard03,57-3,57
Emil Bang00,96-0,96
Daniel Bang01,72-1,72

Tåstrup 1Rat.EloKøge Skakskole 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mads Falkenberg1400 Daniel Bang10001-0 0,92-0,08  
Jonas Falkenberg1175 Carl Poulsen10001-0 0,73-0,27  
Kasper Løth Mikkelsen1079 Mathilde Dalsgaard10001-0 0,61-0,39  
Vladimir Kloster Andersen1006 Emil Bang10001-0 0,51-0,49  
11650100004-0 2,77-1,23 0,00-0,00

Køge Skakskole 2Rat.EloHillerødRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Daniel Bang1000 Micki Aron Christoffersen10720-1 0,40-0,60  
Mathilde Dalsgaard1000 Afan Jahic10090-1 0,49-0,51  
Emil Bang1000 Esther Møller Nyborg10230-1 0,47-0,53  
Gustav Bøjlund1000 Theodor Fredvig Olsen10001-0 0,50-0,50  
10000102601-3 1,86-2,14 0,00-0,00

Køge Skakskole 2Rat.EloTåstrup 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Carl Poulsen1000 Rasmus Falkenberg10740-1 0,40-0,60  
Mathilde Dalsgaard1000 Jacob Brendstrup Hansen10000-1 0,50-0,50  
Gustav Bøjlund1000 Ada Yildiz10001-0 0,50-0,50  
Anton B. Wehding1000 Johannes F. Jensen10001-0 0,50-0,50  
10000101902-2 1,90-2,10 0,00-0,00

Køge Skakskole 2Rat.EloAllerøds knægteRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Daniel Bang1000  Asbjørn Klitgaard1133 0-1 0,32-0,68  
Nicolai Ryder Tønnesen1000  Mikkel Storgaard1047 1-0 0,43-0,57  
Carl Poulsen1000  Gorm Nissen1000 0-1 0,50-0,50  
Mathilde Dalsgaard1000  Mathias Bechlund1182 0-1 0,26-0,74  
1000 1091 1-3 1,51-2,49 0,00-0,00

Amager Juniors 2Rat.EloKøge Skakskole 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Hagbard Sejner1000  Daniel Bang1000 1-0 0,50-0,50  
Ingrid Elmer Nielsen-Refs1000  Nicolai Ryder Tønnesen1000 0-1 0,50-0,50  
Hans August Wessel1000  Carl Poulsen1000 0-1 0,50-0,50  
Laurits B. Wehding1000  Mathilde Dalsgaard1000 1-0 0,50-0,50  
1000 1000 2-2 2,00-2,00 0,00-0,00

Roskilde 1Rat.EloKøge Skakskole 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Asbjørn Heshe1056  Daniel Bang1000 1-0 0,58-0,42  
Andrea Bækgård Andersen1000  Nicolai Ryder Tønnesen1000 0-1 0,50-0,50  
Sigrid Erstad Jørgensen1000  Carl Poulsen1000 1-0 0,50-0,50  
Sarah Bækgård Andersen1095  Mathilde Dalsgaard1000 1-0 0,63-0,37  
1038 1000 3-1 2,21-1,79 0,00-0,00

Køge Skakskole 2Rat.EloAmager Juniors 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mathilde Dalsgaard1000  Ivan Ichtchenko1000 0-1 0,50-0,50  
Vahid Mohammed Jusufi1000  Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs1034 0-1 0,45-0,55  
Hagbard Sejner1000  Thor Espenhain Sterregaard1000 0-1 0,50-0,50  
Tomt bræt Tomt bræt0-1 0,00-0,00  
1000 1011 0-4 1,45-1,55 0,00-0,00

Køge Skakskole 2Rat.EloGSF-Caissa junior 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mathilde Dalsgaard1000  Tobias Brødsgaard1282 0-1 0,16-0,84  
Vahid Mohammed Jusufi1000  Nikolaj Brødsgaard118114120-1 0,26-0,74  
Emil Seidelin Dam1000  Malte Dreves Erikstrup1032 0-1 0,46-0,54  
Tomt bræt Tomt bræt0-1 0,00-0,00  
1000 116514120-4 0,88-2,12 0,00-0,00

Allerøds knægteRat.EloKøge Skakskole 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Holger Rindel-Rasmussen1072  Mathilde Dalsgaard1000 1-0 0,60-0,40  
Valdemar Marager1000  Vahid Mohammed Jusufi1000 0-1 0,50-0,50  
Tomt bræt Tomt bræt½-½ 0,00-0,00  
Tomt bræt Tomt bræt½-½ 0,00-0,00  
1036 1000 1-1 1,10-0,90 0,00-0,00