Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.

Allerød Skakklub 1

 AllerModst.Misc.Vildledning
Point19,0015,0034Mulige point
Rating1038109860Ratingforskel
Forv.14,8619,144,14Point-forventet score
Elo0164164Eloforskel

BrætPointForv.+/-
153,511,49
23,74-0,24
363,502,50
44,111,39

SpillerPointForv.+/-
Holger Rindel-Rasmussen42,601,40
Mikkel Storgaard32,490,51
Gorm Nissen32,470,53
Asbjørn Klitgaard1,650,85
Erik Olsen1,640,86
Valdemar Marager11,20-0,20
Tomt bræt10,001,00
William Østergaard-Nielsen 10,570,43
Leo Leyang Goh Dyrkjøb10,500,50
Mathias Bechlund10,740,26
Lucas Buhelt01,00-1,00

Black KnightsRat.EloAllerøds knægteRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Oscar Koch-Müller1386 Mikkel Storgaard10471-0 0,88-0,12  
Gustav Trærup1382 Gorm Nissen10001-0 0,91-0,09  
Victor Koch-Müller1368 Erik Olsen10001-0 0,90-0,10  
Johannes F. Jensen1000 Holger Rindel-Rasmussen10720-1 0,40-0,60  
12840103003-1 3,09-0,91 0,00-0,00

Allerøds knægteRat.EloRoskilde 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mikkel Storgaard1047 Olav Erstad Jørgensen13530-1 0,14-0,86  
Erik Olsen1000 Andrea Bækgård Andersen1000½-½ 0,50-0,50  
Holger Rindel-Rasmussen1072 Sigrid Erstad Jørgensen10001-0 0,60-0,40  
Lucas Buhelt1000 Victor Jee Rungew10000-1 0,50-0,50  
10300108801½-2½ 1,74-2,26 0,00-0,00

Allerøds knægteRat.EloAmager Juniors 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mikkel Storgaard1047 Ivan Ichtchenko10001-0 0,57-0,43  
Gorm Nissen1000 Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs10340-1 0,45-0,55  
Erik Olsen1000 Thor Espenhain Sterregaard10001-0 0,50-0,50  
Lucas Buhelt1000 Jonas van Meel10000-1 0,50-0,50  
10120100902-2 2,02-1,98 0,00-0,00

Køge Skakskole 2Rat.EloAllerøds knægteRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Daniel Bang1000  Asbjørn Klitgaard1133 0-1 0,32-0,68  
Nicolai Ryder Tønnesen1000  Mikkel Storgaard1047 1-0 0,43-0,57  
Carl Poulsen1000  Gorm Nissen1000 0-1 0,50-0,50  
Mathilde Dalsgaard1000  Mathias Bechlund1182 0-1 0,26-0,74  
1000 1091 1-3 1,51-2,49 0,00-0,00

GSF-Caissa junior 1Rat.EloAllerøds knægteRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Tobias Brødsgaard1282  Asbjørn Klitgaard1133 ½-½ 0,70-0,30  
Malte Dreves Erikstrup1032  Mikkel Storgaard1047 0-1 0,48-0,52  
Rebecca Brinck-Jensen1000  Gorm Nissen1000 ½-½ 0,50-0,50  
Oscar Brinck-Jensen1000  Leo Leyang Goh Dyrkjøb1000 0-1 0,50-0,50  
1079 1045 1-3 2,18-1,82 0,00-0,00

Tåstrup 1Rat.EloAllerøds knægteRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Vladimir Kloster Andersen1006  Asbjørn Klitgaard1133 0-1 0,33-0,67  
Jacob Brendstrup Hansen1000  Mikkel Storgaard1047 0-1 0,43-0,57  
Elias van den Bosch1000  Gorm Nissen1000 0-1 0,50-0,50  
Johannes F. Jensen1000  William Østergaard-Nielsen 1052 0-1 0,43-0,57  
1002 1058 0-4 1,69-2,31 0,00-0,00

Brobizz 1Rat.EloAllerøds knægteRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Emil Skovgaard15471635 Gorm Nissen1000 1-0 0,97-0,03  
Kishichiro Kræmmer14971591 Erik Olsen1000 1-0 0,96-0,04  
Sanschiro Kræmmer13141405 Holger Rindel-Rasmussen1072 1-0 0,80-0,20  
Hannibal Valeur Jaques12431256 Valdemar Marager1000 1-0 0,80-0,20  
140014721018 4-0 3,53-0,47 0,00-0,00

Tåstrup 2Rat.EloAllerøds knægteRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Rasmus Falkenberg1074  Gorm Nissen1000 ½-½ 0,60-0,40  
Jacob Brendstrup Hansen1000  Erik Olsen1000 0-1 0,50-0,50  
Kristian Valsted1000  Holger Rindel-Rasmussen1072 0-1 0,40-0,60  
Ada Yildiz1000  Valdemar Marager1000 0-1 0,50-0,50  
1019 1018 ½-3½ 2,00-2,00 0,00-0,00

Allerøds knægteRat.EloKøge Skakskole 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Holger Rindel-Rasmussen1072  Mathilde Dalsgaard1000 1-0 0,60-0,40  
Valdemar Marager1000  Vahid Mohammed Jusufi1000 0-1 0,50-0,50  
Tomt bræt Tomt bræt½-½ 0,00-0,00  
Tomt bræt Tomt bræt½-½ 0,00-0,00  
1036 1000 1-1 1,10-0,90 0,00-0,00