Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.

Tåstrup Skakforening 1

 TaastModst.Misc.Vildledning
Point14,0022,0036Mulige point
Rating1111112312Ratingforskel
Forv.17,5618,44-3,56Point-forventet score
Elo483164319Eloforskel

BrætPointForv.+/-
135,01-2,01
234,35-1,35
334,22-1,22
453,981,02

SpillerPointForv.+/-
Vladimir Kloster Andersen43,570,43
Jonas Falkenberg33,43-0,43
Mads Falkenberg34,19-1,19
Kasper Løth Mikkelsen33,12-0,12
Johannes F. Jensen11,23-0,23
Jacob Brendstrup Hansen00,92-0,92
Elias van den Bosch01,10-1,10

Tåstrup 1Rat.EloKøge Skakskole 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mads Falkenberg1400 Daniel Bang10001-0 0,92-0,08  
Jonas Falkenberg1175 Carl Poulsen10001-0 0,73-0,27  
Kasper Løth Mikkelsen1079 Mathilde Dalsgaard10001-0 0,61-0,39  
Vladimir Kloster Andersen1006 Emil Bang10001-0 0,51-0,49  
11650100004-0 2,77-1,23 0,00-0,00

Brobizz 1Rat.EloTåstrup 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Emil Skovgaard1547 Mads Falkenberg14001-0 0,70-0,30  
Kishichiro Kræmmer1497 Jonas Falkenberg11750-1 0,87-0,13  
Sanschiro Kræmmer1314 Kasper Løth Mikkelsen10791-0 0,79-0,21  
Hannibal Valeur Jaques1243 Vladimir Kloster Andersen10061-0 0,80-0,20  
14000116503-1 3,16-0,84 0,00-0,00

GSF-Caissa junior 1Rat.EloTåstrup 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Nikolaj Brødsgaard1181 Mads Falkenberg14000-1 0,22-0,78  
Asger Wulf1050 Jonas Falkenberg11751-0 0,33-0,67  
Malte Dreves Erikstrup1032 Kasper Løth Mikkelsen10790-1 0,43-0,57  
Alfred Boes Askaa1000 Vladimir Kloster Andersen10060-1 0,49-0,51  
10660116501-3 1,47-2,53 0,00-0,00

BMS TigersRat.EloTåstrup 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Christian Vikkelsø1080  Vladimir Kloster Andersen1006 1-0 0,60-0,40  
Signe Nielsen1075  Jacob Brendstrup Hansen1000 1-0 0,60-0,40  
Benedicte Kistrup1000  Elias van den Bosch1000 1-0 0,50-0,50  
Vitus Jensen1000  Johannes F. Jensen1000 0-1 0,50-0,50  
1039 1002 3-1 2,20-1,80 0,00-0,00

Tåstrup 1Rat.EloBlack KnightsRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Vladimir Kloster Andersen1006  Oscar Koch-Müller138614440-1 0,09-0,91  
Jacob Brendstrup Hansen1000  Gustav Trærup138217420-1 0,09-0,91  
Elias van den Bosch1000  Victor Koch-Müller136814340-1 0,10-0,90  
Johannes F. Jensen1000  Justin Widebæk Jensen115212770-1 0,30-0,70  
1002 132214740-4 0,58-3,42 0,00-0,00

Tåstrup 1Rat.EloAllerøds knægteRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Vladimir Kloster Andersen1006  Asbjørn Klitgaard1133 0-1 0,33-0,67  
Jacob Brendstrup Hansen1000  Mikkel Storgaard1047 0-1 0,43-0,57  
Elias van den Bosch1000  Gorm Nissen1000 0-1 0,50-0,50  
Johannes F. Jensen1000  William Østergaard-Nielsen 1052 0-1 0,43-0,57  
1002 1058 0-4 1,69-2,31 0,00-0,00

Amager Juniors 2Rat.EloTåstrup 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Ingrid Elmer Nielsen-Refs1000  Mads Falkenberg140014930-1 0,08-0,92  
Laurits B. Wehding1000  Jonas Falkenberg117514050-1 0,27-0,73  
Anton B. Wehding1000  Kasper Løth Mikkelsen1079 0-1 0,39-0,61  
Hans August Wessel1000  Vladimir Kloster Andersen1006 0-1 0,49-0,51  
1000 116514490-4 1,23-2,77 0,00-0,00

Køge Skakskole 1Rat.EloTåstrup 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Sander Stage-Steffensen1405  Mads Falkenberg140014931-0 0,51-0,49  
Magnus Sidor1174  Jonas Falkenberg117514051-0 0,50-0,50  
Theo Stage-Steffensen1071  Kasper Løth Mikkelsen1079 1-0 0,49-0,51  
Carl Poulsen1000  Vladimir Kloster Andersen1006 0-1 0,49-0,51  
1163 116514493-1 1,99-2,01 0,00-0,00

Tåstrup 1Rat.EloBrobizz 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mads Falkenberg14001493 Mathias Bechlund1182 0-1 0,78-0,22  
Jonas Falkenberg11751405 William Østergaard-Nielsen1052 0-1 0,67-0,33  
Kasper Løth Mikkelsen1079  Lucas Iskos1000 0-1 0,61-0,39  
Vladimir Kloster Andersen1006  Leo Leyang Goh Dyrkjøb1000 0-1 0,51-0,49  
116514491059 0-4 2,57-1,43 0,00-0,00