Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.

Hillerød Skakklub 1

 HilleModst.Misc.Vildledning
Point18,0018,0036Mulige point
Rating1000102727Ratingforskel
Forv.17,2818,720,72Point-forventet score
Elo000Eloforskel

BrætPointForv.+/-
153,741,26
254,040,96
364,501,50
425,00-3,00

SpillerPointForv.+/-
Thomas Kl. Wagner52,942,06
Afan Jahic42,601,40
Alex Grønbech Bjørnbak31,501,50
Esther Møller Nyborg21,500,50
Emil Ratzlaff21,500,50
Marius Møller Nyborg12,00-1,00
Mikkel Ratzlaff11,50-0,50
Magnus Vals-Sjøstrand01,50-1,50
Alexander Kieffer01,50-1,50
Micki Aron Christoffersen00,74-0,74

Brønshøj 5Rat.EloHillerød JuniorsRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Louis Bjerrum Christiansen1354  Micki Aron Christoffersen1000 1-0 0,89-0,11  
Mark Larsen1122  Afan Jahic1000 1-0 0,67-0,33  
Kalle Sommer1000  Alex Grønbech Bjørnbak1000 0-1 0,50-0,50  
Philip Leth Chenevez1000  Alexander Kieffer1000 1-0 0,50-0,50  
1119 1000 3-1 2,56-1,44 0,00-0,00

Hillerød JuniorsRat.EloRoskilde JuniorSkakRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Micki Aron Christoffersen1000  Olav Erstad Jørgensen1182 0-1 0,26-0,74  
Afan Jahic1000  Asbjørn Heshe1087 1-0 0,38-0,62  
Alex Grønbech Bjørnbak1000  Andrea Bækgård Andersen1000 1-0 0,50-0,50  
Alexander Kieffer1000  Sarah Bækgård Andersen1000 0-1 0,50-0,50  
1000 1067 2-2 1,64-2,36 0,00-0,00

Mix 1Rat.EloHillerød JuniorsRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Kasper Løth Mikkelsen1092  Micki Aron Christoffersen1000 1-0 0,63-0,37  
Jonas Falkenberg1082  Afan Jahic1000 1-0 0,61-0,39  
Kristian Valsted1000  Alex Grønbech Bjørnbak1000 0-1 0,50-0,50  
Johannes F. Jensen1000  Alexander Kieffer1000 1-0 0,50-0,50  
1044 1000 3-1 2,24-1,76 0,00-0,00

Hillerød JuniorsRat.EloAmager 3Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Thomas Kl. Wagner1000  Ivan Ichtchenko1000 1-0 0,50-0,50  
Emil Ratzlaff1000  Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs1000 1-0 0,50-0,50  
Magnus Vals-Sjøstrand1000  Thor Espenhain Sterregaard1000 0-1 0,50-0,50  
Mikkel Ratzlaff1000  Ingrid Elmer Nielsen-Refs1002 0-1 0,50-0,50  
1000 1001 2-2 2,00-2,00 0,00-0,00

Amager 4Rat.EloHillerød JuniorsRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Hagbard Sejner Juul Andersen1000  Thomas Kl. Wagner1000 0-1 0,50-0,50  
Hans August Wessel1000  Emil Ratzlaff1000 0-1 0,50-0,50  
Jonas Falkenberg1000  Magnus Vals-Sjøstrand1000 1-0 0,50-0,50  
Sebastian Pedersen1000  Mikkel Ratzlaff1000 0-1 0,50-0,50  
1000 1000 1-3 2,00-2,00 0,00-0,00

Hillerød JuniorsRat.EloBMS Tigers 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Thomas Kl. Wagner1000  Benedicte Kistrup1000 1-0 0,50-0,50  
Emil Ratzlaff1000  Artur Stefirta1002 0-1 0,50-0,50  
Magnus Vals-Sjøstrand1000  Daniel Uweis1000 0-1 0,50-0,50  
Mikkel Ratzlaff1000  Signe Nielsen1000 0-1 0,50-0,50  
1000 1001 1-3 2,00-2,00 0,00-0,00

Hillerød JuniorsRat.EloKøge Skak Skole 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Esther Møller Nyborg1000  Gustav Stolberg-Larsen1000 0-1 0,50-0,50  
Thomas Kl. Wagner1000  Sander Stage-Steffensen1041 0-1 0,44-0,56  
Afan Jahic1000  Theo Stage-Steffensen1000 1-0 0,50-0,50  
Marius Møller Nyborg1000  Ida Møller Christiansen1000 0-1 0,50-0,50  
1000 1010 1-3 1,94-2,06 0,00-0,00

BroBizz 3Rat.EloHillerød JuniorsRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Alexander Engbirk1000  Esther Møller Nyborg1000 0-1 0,50-0,50  
Nelli Zsigri Dyndgaard1000  Thomas Kl. Wagner1000 0-1 0,50-0,50  
Leo Leyang Dyrkjøb1000  Afan Jahic1000 0-1 0,50-0,50  
Axel Holland1000  Marius Møller Nyborg1000 1-0 0,50-0,50  
1000 1000 1-3 2,00-2,00 0,00-0,00

Hillerød JuniorsRat.EloMix 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Esther Møller Nyborg1000  Laurits B. W. Andersen1000 1-0 0,50-0,50  
Thomas Kl. Wagner1000  Elisabeth Uweis1000 1-0 0,50-0,50  
Afan Jahic1000  Johannes F. Jensen1000 1-0 0,50-0,50  
Marius Møller Nyborg1000  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
1000 1000 4-0 2,50-1,50 0,00-0,00