Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.

Allerød Skakklub 5

 AllerModst.Misc.Vildledning
Point15,0019,0034Mulige point
Rating1064108622Ratingforskel
Forv.16,2017,80-1,20Point-forventet score
Elo000Eloforskel

BrætPointForv.+/-
154,470,53
224,25-2,25
344,14-0,14
453,341,66

SpillerPointForv.+/-
Mikkel Kofoed Petersen33,56-0,56
Holger Rindel-Rasmussen31,471,53
Gustav Egebjerg-Møller34,08-1,08
Bastian Preisel23,02-1,02
Asbjørn Klitgaard20,911,09
Tomt bræt10,001,00
Afina Seidova11,000,00
Christoffer Reumert Ruhnau10,810,19
Hannah Mikkelsen01,35-1,35

Allerød 5Rat.EloBMS Tigers 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mikkel Kofoed Petersen1243  Simon Andreasen1216 0-1 0,54-0,46  
Gustav Egebjerg-Møller1000  Oscar Koch-Müller1182 0-1 0,26-0,74  
Christoffer Reumert Ruhnau1000  Victor Koch-Müller1141 0-1 0,31-0,69  
Hannah Mikkelsen1000  Daniel Lamberth1096 0-1 0,37-0,63  
1061 1159 0-4 1,48-2,52 0,00-0,00

Allerød 5Rat.EloHillerød JuniorsRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mikkel Kofoed Petersen1243  Ester Møller Nyborg1000 1-0 0,80-0,20  
Gustav Egebjerg-Møller1000  Afan Jahic1000 0-1 0,50-0,50  
Christoffer Reumert Ruhnau1000  Alex Bjørnbak1000 1-0 0,50-0,50  
Hannah Mikkelsen1000  Alexander Kieffer1000 0-1 0,50-0,50  
1061 1000 2-2 2,30-1,70 0,00-0,00

Allerød 5Rat.EloCaissa 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mikkel Kofoed Petersen1243  Anton Stockmarr1029 1-0 0,77-0,23  
Gustav Egebjerg-Møller1000  Alexander Graulund1023 0-1 0,47-0,53  
Hannah Mikkelsen1000  Victor Westerlin1016 0-1 0,48-0,52  
Afina Seidova1000  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
1061 1023 2-2 2,72-1,28 0,00-0,00

Taastrup 3Rat.EloAllerød 5Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mads Falkenberg1129  Asbjørn Klitgaard1083 0-1 0,56-0,44  
Vladimir Kloster Andersen1000  Bastian Preisel1074 1-0 0,40-0,60  
Elias Aggergaard Larsen1000  Gustav Egebjerg-Møller1000 0-1 0,50-0,50  
Jonas Falkenberg1000  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
1032 1052 2-2 2,46-1,54 0,00-0,00

Odysseus 4Rat.EloAllerød 5Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Linnea Holmboe Borregaard1176  Asbjørn Klitgaard1083 0-1 0,63-0,37  
Asger Wulf1081  Bastian Preisel1074 1-0 0,51-0,49  
Jonas Abildgaard1000  Gustav Egebjerg-Møller1000 0-1 0,50-0,50  
Tomt bræt Tomt bræt½-½ 0,00-0,00  
1086 1052 1-2 1,64-1,36 0,00-0,00

Allerød 5Rat.EloBrønshøj 5Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Asbjørn Klitgaard1083  Hans Jørgen Hansen1455 0-1 0,10-0,90  
Bastian Preisel1074  Louis Bjerrum Christiansen1129 0-1 0,42-0,58  
Gustav Egebjerg-Møller1000  Mark Larsen1000 0-1 0,50-0,50  
Tomt bræt Tomt bræt½-½ 0,00-0,00  
1052 1195 0-3 1,02-1,98 0,00-0,00

Black KnightsRat.EloAllerød 5Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mark Stenberg Christensen1310  Mikkel Kofoed Petersen1243 1-0 0,59-0,41  
David Xinlong Lin1110  Bastian Preisel1074 0-1 0,55-0,45  
H kun Vestergaard1045  Gustav Egebjerg-Møller1000 0-1 0,56-0,44  
Justin Widebæk Jensen1023  Holger Rindel-Rasmussen1000 0-1 0,53-0,47  
1122 1079 1-3 2,23-1,77 0,00-0,00

Jyderup 1Rat.EloAllerød 5Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Jonas Bürgel Sindal Nielsen1385  Mikkel Kofoed Petersen1243 1-0 0,69-0,31  
Mette Ellegaard Christensen1100  Bastian Preisel1074 1-0 0,54-0,46  
Marcus Juul Nielsen1063  Gustav Egebjerg-Møller1000 1-0 0,59-0,41  
Loke Mørch Johansen1000  Holger Rindel-Rasmussen1000 0-1 0,50-0,50  
1137 1079 3-1 2,32-1,68 0,00-0,00

Allerød 5Rat.EloBrobizz 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mikkel Kofoed Petersen1243  Kischieciro Kræmmer1070 1-0 0,73-0,27  
Bastian Preisel1074  Lotte Zsigri Dyndgaard1000 1-0 0,60-0,40  
Gustav Egebjerg-Møller1000  Arn Holland1000 0-1 0,50-0,50  
Holger Rindel-Rasmussen1000  Hannibal Valeur Jaques1000 1-0 0,50-0,50  
1079 1018 3-1 2,33-1,67 0,00-0,00