Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.

Tåstrup Skakforening 3

 TaastModst.Misc.Vildledning
Point12,0022,0034Mulige point
Rating9121051139Ratingforskel
Forv.14,3219,68-2,32Point-forventet score
Elo000Eloforskel

BrætPointForv.+/-
133,49-0,49
223,45-1,45
343,400,60
443,980,02

SpillerPointForv.+/-
Elias Aggergaard Larsen31,901,10
Kasper Løth Mikkelsen21,260,74
Jonas Falkenberg21,500,50
Vladimir Kloster Andersen23,45-1,45
Jakob Hansen11,50-0,50
Rasmus Falkenberg11,000,00
Tomt bræt10,001,00
Mads Falkenberg12,23-1,23
Elias Ejam01,48-1,48

Black KnightsRat.EloTaastrup 3Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mark Stenberg Christensen1310  Mads Falkenberg1129 1-0 0,74-0,26  
David Xinlong Lin1110  Vladimir Kloster Andersen1000 1-0 0,65-0,35  
H kun Vestergaard1045  Elias Aggergaard Larsen1000 0-1 0,56-0,44  
Justin Widebæk Jensen1023  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
1122 1043 3-1 2,95-1,05 0,00-0,00

Brønshøj 5Rat.EloTaastrup 3Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Hans Jørgen Hansen1455  Mads Falkenberg1129 1-0 0,87-0,13  
Louis Bjerrum Christiansen1129  Vladimir Kloster Andersen1000 1-0 0,67-0,33  
Mark Larsen1000  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
Tomt bræt Tomt bræt½-½ 0,00-0,00  
1195 1065 3-0 2,54-0,46 0,00-0,00

Taastrup 3Rat.EloAmager 3Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Tomt bræt Ivan Ischenko1000 0-1 0,00-1,00  
Tomt bræt Jason Wang1000 0-1 0,00-1,00  
Tomt bræt Benjamin B. Lassen1000 0-1 0,00-1,00  
Tomt bræt Tomt bræt½-½ 0,00-0,00  
  1000 0-3 0,00-3,00 0,00-0,00

Taastrup 3Rat.EloAllerød 5Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mads Falkenberg1129  Asbjørn Klitgaard1083 0-1 0,56-0,44  
Vladimir Kloster Andersen1000  Bastian Preisel1074 1-0 0,40-0,60  
Elias Aggergaard Larsen1000  Gustav Egebjerg-Møller1000 0-1 0,50-0,50  
Jonas Falkenberg1000  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
1032 1052 2-2 2,46-1,54 0,00-0,00

Hillerød JuniorsRat.EloTaastrup 3Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Afan Jahic1000  Mads Falkenberg1129 0-1 0,33-0,67  
Alex Bjørnbak1000  Vladimir Kloster Andersen1000 1-0 0,50-0,50  
Alexander Kieffer1000  Elias Aggergaard Larsen1000 0-1 0,50-0,50  
Tomt bræt Rasmus Falkenberg1000 0-1 0,00-1,00  
1000 1032 1-3 1,33-2,67 0,00-0,00

Taastrup 3Rat.EloJyderup 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mads Falkenberg1129  Gustav Haulrich1048 0-1 0,61-0,39  
Vladimir Kloster Andersen1000  William Ellegaard Christensen1041 0-1 0,44-0,56  
Elias Aggergaard Larsen1000  Sara Bürgel Sindal Nielsen1029 1-0 0,46-0,54  
Jonas Falkenberg1000  Hjalte Krogh Jakobsen1000 1-0 0,50-0,50  
1032 1030 2-2 2,01-1,99 0,00-0,00

Taastrup 3Rat.EloCaissa 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Kasper Løth Mikkelsen1002  Silas Høyerup1107 0-1 0,36-0,64  
Vladimir Kloster Andersen1000  Nikolaj Brødsgaard1000 0-1 0,50-0,50  
Jakob Hansen1000  Nienke van den Brink1000 0-1 0,50-0,50  
Elias Ejam1000  Victor Westerlin1016 0-1 0,48-0,52  
1001 1031 0-4 1,84-2,16 0,00-0,00

BMS Tigers 2Rat.EloTaastrup 3Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Daniel Stefirta1074  Kasper Løth Mikkelsen1002 0-1 0,60-0,40  
Nick Gholami1052  Vladimir Kloster Andersen1000 1-0 0,57-0,43  
Benedicte Kistrup1000  Jakob Hansen1000 1-0 0,50-0,50  
Daniel Uweis1000  Elias Ejam1000 1-0 0,50-0,50  
1032 1001 3-1 2,17-1,83 0,00-0,00

BMS Tigers 3Rat.EloTaastrup 3Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Signe Nielsen1000  Kasper Løth Mikkelsen1002 0-1 0,50-0,50  
Lucas Bürgel Sindal Nielsen1000  Vladimir Kloster Andersen1000 0-1 0,50-0,50  
Mikkel Jensen1000  Jakob Hansen1000 0-1 0,50-0,50  
Villiam Vestergaard1000  Elias Ejam1000 1-0 0,50-0,50  
1000 1001 1-3 2,00-2,00 0,00-0,00