Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.

Allerød Skakklub 2

 AllerModst.Misc.Vildledning
Point17,0018,0035Mulige point
Rating1027107043Ratingforskel
Forv.14,5220,482,48Point-forventet score
Elo000Eloforskel

BrætPointForv.+/-
163,752,25
254,070,93
34,051,45
412,65-1,65

SpillerPointForv.+/-
Markus Andreas Baadsgaard63,162,84
Asbjørn Klitgaard3,571,93
Bastian Preisel54,140,86
Tomt bræt½0,000,50
Afina Seidova½1,32-0,82
Hannah Mikkelsen01,04-1,04
Cecilie Ostenfeld01,29-1,29

Øbro BanditsRat.EloAllerød 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Marcus Allerup Bogh1120  Markus Andreas Baadsgaard1055 1-0 0,59-0,41  
Adria Puig1000  Bastian Preisel1036 0-1 0,45-0,55  
Mark Giles1000  Asbjørn Klitgaard1018 0-1 0,47-0,53  
Ian Giles1000  Afina Seidova1000 1-0 0,50-0,50  
1030 1027 2-2 2,01-1,99 0,00-0,00

Odysseus 4Rat.EloAllerød 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Katinka Holmboe Borregaard1105  Bastian Preisel1036 1-0 0,60-0,40  
Linnea Holmboe Borregaard1131  Afina Seidova1000 1-0 0,68-0,32  
Asger Wulf1000  Hannah Mikkelsen1000 1-0 0,50-0,50  
Jeppe Esbjerg1023  Cecilie Ostenfeld1000 1-0 0,53-0,47  
1065 1009 4-0 2,31-1,69 0,00-0,00

Allerød 1Rat.EloBMS Tigers 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Markus Andreas Baadsgaard1055  Kavini Bandara1000 1-0 0,58-0,42  
Bastian Preisel1036  Benedicte Kistrup1000 1-0 0,55-0,45  
Asbjørn Klitgaard1018  Amalie Tissera1100 1-0 0,39-0,61  
Afina Seidova1000  Melanie Tissera1000 ½-½ 0,50-0,50  
1027 1025 3½-½ 2,02-1,98 0,00-0,00

Allerød 1Rat.EloBrobizz 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Markus Andreas Baadsgaard1055  Kishichiro Kræmmer1041 1-0 0,52-0,48  
Bastian Preisel1036  Sanshiro Kræmmer1000 1-0 0,55-0,45  
Asbjørn Klitgaard1018  Lotte Zsigri Dyndgaard1000 1-0 0,53-0,47  
Hannah Mikkelsen1000  Sylvester Weng-Harrebye1100 0-1 0,36-0,64  
1027 1035 3-1 1,96-2,04 0,00-0,00

Allerød 1Rat.EloBMS Tigers 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Bastian Preisel1036  Holger Danielsen1290 0-1 0,19-0,81  
Asbjørn Klitgaard1018  Michael Alexandersen Poulsen1260 0-1 0,20-0,80  
Hannah Mikkelsen1000  Albert Lyng Petersen1260 0-1 0,18-0,82  
Cecilie Ostenfeld1000  Oscar Koch-Müller1133 0-1 0,32-0,68  
1014 1236 0-4 0,89-3,11 0,00-0,00

Caissa 1Rat.EloAllerød 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Alexander Graulund1117  Markus Andreas Baadsgaard1055 0-1 0,59-0,41  
Silas Høyerup1000  Bastian Preisel1036 0-1 0,45-0,55  
Nikolaj Brødsgaard1000  Asbjørn Klitgaard1018 1-0 0,47-0,53  
Viktor Westerlin1000  Cecilie Ostenfeld1000 1-0 0,50-0,50  
1029 1027 2-2 2,01-1,99 0,00-0,00

Taastrup 3Rat.EloAllerød 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Elias Aggergaard Larsen1000  Markus Andreas Baadsgaard1055 0-1 0,42-0,58  
Vladimir Kloster Andersen1000  Bastian Preisel1036 0-1 0,45-0,55  
Mads Falkenberg1000  Asbjørn Klitgaard1018 0-1 0,47-0,53  
Tomt bræt Tomt bræt½-½ 0,00-0,00  
1000 1036 0-3 1,34-1,66 0,00-0,00

Præstø KnightsRat.EloAllerød 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mark Stenberg Christensen1143  Markus Andreas Baadsgaard1055 0-1 0,62-0,38  
Markus Ellingsgaard1043  Bastian Preisel1036 1-0 0,51-0,49  
H kun Vestergaard1000  Asbjørn Klitgaard1018 0-1 0,47-0,53  
Sebastian Larsen1000  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
1047 1036 2-2 2,60-1,40 0,00-0,00

Allerød 1Rat.EloBrobizz 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Markus Andreas Baadsgaard1055  Andreas Skovgaard1222 1-0 0,28-0,72  
Bastian Preisel1036  Emmet Smith1176 0-1 0,31-0,69  
Asbjørn Klitgaard1018  Emil Skovgaard1146 ½-½ 0,33-0,67  
Tomt bræt Simon Christensen1100 0-1 0,00-1,00  
1036 1161 1½-2½ 0,92-3,08 0,00-0,00