Københavns Skak Unions holdturnering 2016/172001   2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   
J1  J2  J  S
HoldsidenDSU-sideMesterrækken1. række gr. 11. række gr. 22. række gr. 12. række gr. 23. række4. rækkeJuniorrække Sj.

Skakforeningen ØBRO 5

 ØBROModst.Misc.Vildledning
Point11,0024,0035Mulige point
Rating7371050313Ratingforskel
Forv.11,2223,78-0,22Point-forventet score
Elo000Eloforskel

BrætPointForv.+/-
13,700,80
233,23-0,23
32,79-0,29
41,500,00

SpillerPointForv.+/-
Marcus Allerup Bogh31,481,52
Villads Ussing Bojesen31,921,08
Samuel Bruun Gullach21,370,63
Gabriel Gyaljen2,22-0,72
Ian Giles11,50-0,50
Mark Giles½1,42-0,92
Tomt bræt½0,000,50
Adria Puig01,31-1,31

Øbro BanditsRat.EloAllerød 1Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Marcus Allerup Bogh1120  Markus Andreas Baadsgaard1055 1-0 0,59-0,41  
Adria Puig1000  Bastian Preisel1036 0-1 0,45-0,55  
Mark Giles1000  Asbjørn Klitgaard1018 0-1 0,47-0,53  
Ian Giles1000  Afina Seidova1000 1-0 0,50-0,50  
1030 1027 2-2 2,01-1,99 0,00-0,00

Caissa 1Rat.EloØbro BanditsRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Alexander Graulund1117  Marcus Allerup Bogh1120 0-1 0,50-0,50  
Silas Høyerup1000  Adria Puig1000 1-0 0,50-0,50  
Oliver Østergård1037  Mark Giles1000 ½-½ 0,55-0,45  
Naya Winter Berggreen1000  Ian Giles1000 1-0 0,50-0,50  
1039 1030 2½-1½ 2,05-1,95 0,00-0,00

Øbro BanditsRat.EloBMS Tigers 3Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Marcus Allerup Bogh1120  Emil Hesk Møller1200 1-0 0,39-0,61  
Adria Puig1000  Daniel Laporte1100 0-1 0,36-0,64  
Mark Giles1000  Daniel Stefirta1000 0-1 0,50-0,50  
Ian Giles1000  Ravindu Bandara1000 0-1 0,50-0,50  
1030 1075 1-3 1,75-2,25 0,00-0,00

Brønshøj 5Rat.EloØbro BanditsRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Hans Jørgen Hansen1289  Gabriel Gyaljen1320 1-0 0,46-0,54  
Andreas Skriver Olsen1253  Villads Ussing Bojesen1212 0-1 0,56-0,44  
Louis Bjerrum Christiansen1115  Samuel Bruun Gullach1007 1-0 0,65-0,35  
Mark Larsen1000  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
1164 1180 3-1 2,67-1,33 0,00-0,00

Øbro BanditsRat.EloBrobizz 2Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Gabriel Gyaljen1320  Kishichiro Kræmmer1041 1-0 0,84-0,16  
Villads Ussing Bojesen1212  Sanshiro Kræmmer1000 1-0 0,77-0,23  
Samuel Bruun Gullach1007  Lotte Zsigri Dyndgaard1000 1-0 0,51-0,49  
Tomt bræt Sylvester Weng-Harrebye1100 0-1 0,00-1,00  
1180 1035 3-1 2,12-1,88 0,00-0,00

BMS Tigers 2Rat.EloØbro BanditsRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Mikala Høyerup1036  Gabriel Gyaljen1320 ½-½ 0,16-0,84  
Ninna Alexandersen1050  Villads Ussing Bojesen1212 0-1 0,29-0,71  
Benedicte Kistrup1000  Samuel Bruun Gullach1007 0-1 0,49-0,51  
Amalie Tissera1100  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
1047 1180 1½-2½ 1,94-2,06 0,00-0,00

BMS Tigers 2Rat.EloØbro BanditsRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Daniel Laporte1100  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
Mikala Høyerup1036  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
Amalie Tissera1100  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
Melanie Tissera1000  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
1059   4-0 4,00-0,00 0,00-0,00

Øbro BanditsRat.EloTaastrup 3Rat.EloRes. Forv. Elo forv.
Tomt bræt Elias Aggergaard Larsen1000 0-1 0,00-1,00  
Tomt bræt Vladimir Kloster Andersen1000 0-1 0,00-1,00  
Tomt bræt Mads Falkenberg1000 0-1 0,00-1,00  
Tomt bræt Tomt bræt½-½ 0,00-0,00  
  1000 0-3 0,00-3,00 0,00-0,00

BMS Tigers 4Rat.EloØbro BanditsRat.EloRes. Forv. Elo forv.
Andreas Johan Toft Holm1000  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
Nikki Frederiksen1000  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
Daniel Uweis1000  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
Artur Stefirta1000  Tomt bræt1-0 1,00-0,00  
1000   4-0 4,00-0,00 0,00-0,00